Пољска има нову краљицу тениса

© AP Photo / Wilfredo LeeНајбоља тенисерка света Ига Швјонтек
Најбоља тенисерка света Ига Швјонтек - Sputnik Србија, 1920, 15.05.2022
Ига Швјонтек, пољска тенисерка, освојила је трофеј на Мастерсу у Риму након што је савладала Тунижанску Онс Жабур резултатом 6:2, 6:2. Пољакиња је уписала невероватну 33. победу ове сезоне.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Ига Швјонтек наставила је да пише праву тениску бајку која је започела у фебруару.
Пољска тенисерка блиста и сасвим је заслужено на првој позицији што је доказала и у Риму где је у финалу савладала сјајну Онс Жабур.
Жабур је одиграла одличан турнир, али је Швјонтек ове сезоне непремостива препрека за многе тенисерке.
У првом сету искористила је прилику већ у другом гему и повела да би на семафор 1:0 уписала после новог одузетог сервиса противника.
Апсолутна доминација на терену наставила се у другом сету. Имала је Швјонтек великих 4:0, а онда је допустила Тунижанки један брејк.
То је било све што је Пољакиња дозволила и у осмом гему још једном је одузела сервис ривалки за велику победу и пету титулу ове сезоне.
Швјонтек од јануара има 33 победе и само три пораза. Везала је два трофеја на Мастерсима у Индијан Велсу и Мајамију, да би дошла и до трећег ове сезоне у Риму.
Поред тога пољска тенисерка освојила је титуле и у Дохи и Штутгарту.
Норвешки тенисер Каспер Руд - Sputnik Србија, 1920, 15.05.2022
Новак га победио, а он направио шампионски гест – „Драго ми је да сам део историје“
Новак Ђоковић финале Рима - Sputnik Србија, 1920, 15.05.2022
Гладијатор Новак је шампион Рима – прва титула у сезони и 38. Мастерс у каријери
Новак Ђоковић и Стефанос Циципас на Ролан Гаросу - Sputnik Србија, 1920, 15.05.2022