Детаљ са утакмице Партизан – Цибона - Sputnik Србија

Ледеј је херој али Партизан је заустављен у последњим секундама

Кошаркаши Партизана изгубили су у последњим секундама другу полуфиналну утакмицу АБА лиге од Будућности резултатом 71:72 (17:20,10:18, 22:17, 22:17). Финалиста ће бити одлучен у мајсторици.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Партизан је стигао у Подгорицу са меч лоптом, али је утакмицу почео изразито лоше и већ од старта деловало је да ће је тешко искористити.
Кошаркаши Будућности добро су се бранили, али у неким тренуцима нису ни морали јер је напад црно-белих функционисао изузетно лоше.
Кевин Пантер није успео да упише ниједан поен и то је било највеће непријатно изненађење за Партизан.
Кендрик Пери направио је разлику за Будућност у првој деоници, а црно-бели су успели да смање на само три поена разлике иако је деловало да ће бити и више на крају прве деонице – 17:20.
Још лошије је деловала екипа Партизана у других десет минута игре, имали су много изгубљених лопти и били далеко од ритма – 10:18.
Трећа деоница донела је потпуни преокрет и серију тројки Партизана. Ређали су се Раде Загорац и Алекса Аврамовић, али се највише истакао маестрални Зек Ледеј који је апсолутни херој.
Успео је Партизан да добије трећу деоницу и најави драму у последњих десет минута – 22:17.
Потпуно је другачије деловала екипа Жељка Обрадовића док је Будућност све слабије и безуспешније нападала.
А онда је серија поена Ледеја донела невероватну завршницу и прву предност Партизана на само минут и по до краја утакмице.
На двадесет секунди до краја Мур је погодио за предност, а Мицов је са друге стране донео тројку којом је остварио победу Будућности и 1:1 у полуфиналним утакмицама.
Далеко најефикаснији играч је био Ледеј са 28 поена, осам скокова и једном асистенцијом, док је у тиму Будућности најбољи био Пери са 15 поена, пет скокова и такође једном асистенцијом.
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 15.05.2022
Србин није тражио цвеће, али су се Американци још једном обрукали
22:37 15.05.2022
40′ – 71:72 Победа Будућности
Партизан је на само минут и по пред крај изједначио, а онда је херој Ледеј донео поене за прву предност црно-белих!
После слободних бацања изједначили су Подгоричани, а онда је погодио Далас Мур. Мицов је дао херојску тројку и ову утакмицу учинио невероватно само неколико секунди пред крај.
Партизан је имао само четири секунде и није успео да се врати.
22:30 15.05.2022
38′ – 64:67 Моћни Ледеј
Ледеј доводи Партизана до само два поена заостатка, али неуморни Пери из тешке позиције погађа за три.
Смаилагић је направио фаул, а Јагодић Куриџа био је половичан са линије слободних бацања. А онда је Загорац погодио другу тројку и сјајни Ледеј испратио у наредном нападу новим поенима.
22:26 15.05.2022
36′ – 57:61 Јури Партизан
Аврамовић губи 12. лопту за црно-беле, али не користе Подгоричани напад.
22:21 15.05.2022
34′ – 54:61 Будућност чува предност
Много боље делује Партизан у последњих десет минута, али Кевин Пантер је највеће непријатно изненађење јер не може да убаци кош.
Приближавају се али и даље не успевају ни до изједначења.
22:15 15.05.2022
32′ – 52:57 Ледеј предводи црно-беле
Наставља Ледеј са серијом тројки за Партизан, а онда је уследила и један добра одбрана црно-белих.
Поповић чува предност за Будућност после доброг продора.
22:10 15.05.2022
30′ – 49:55 Крај треће четвртине
Из тешке позиције погађа тројку Аврамовић, али са друге стране са полудистанце уписује поене и Кобс.
22:07 15.05.2022
28′ – 45:51 Загорац!
И Раде загорац погађа тројку и покушава да врати црно-беле у игру, али прецизан је са друге стране и Филип Баровић.
Аврамовић је украо лопту, а Ален Смаилагић даје нову тројку и смањује на минус шест!
22:02 15.05.2022
25′ – 39:49 Тројка Аврамовића
Аврамовић погађа тројку и враћа Партизан на минус десет.
21:57 15.05.2022
22′ – 31:43 Ништа се не мења у игри Партизана
Даје Ледеј поене за црно-беле али тројку даје Мицов јер се Партизан није добро одбранио.
Раде Загорац направио је личну грешку, а Пери је добио три слободна бацања и повећао предност на плус 12.
21:37 15.05.2022
20′ – 27:38 Крај првог полувремена
Кошаркаши Будућности одиграли су одличан посао у одбрани на крају првог полувремена.
Партизан се мучио и играо далеко лошије него претходно полуфинале. На крају и нова тројка за Подгоричане и великих плус 11.
21:32 15.05.2022
18′ – 25:33 И даље предност за Будућност
И даље Партизан не може до изједначења. Кобс предводи са девет поена Будућност и чува стечену разлику.
21:25 15.05.2022
16′ – 21:27 Серија Будућности
Серија грешака на обе стране и слаб ритам утакмице без превише атрактивних потеза и добрих напада.
21:23 15.05.2022
14′ – 19:27 Серија Будућности
Поново су на старту друге деонице црно-бели испали из ритма и Будућност је направила серију од пет поена.
21:11 15.05.2022
10′ – 17:20 Крај прве четвртине
Муче се црно-бели и тешко проналазе ритам на почетку друге полуфиналне утакмице.
Ипак у последња два минута појачали су ритам и смањили разлику.
21:02 15.05.2022
8′ – 10:16 Греше црно-бели
Нова укупно трећа изгубљена лопта за Партизан олакшава посао кошаркашима Будућности који стижу ду нових поена преко Јагодића Куриџе.
20:57 15.05.2022
6′ – 8:14 Закуцавање Лесора
Кобс је дао нових три поена, а Матијас Лесор је уписао пети поен, а одмах потом уписао и личну грешку.
За кратко време Алекса Аврамовић прави два фаула и црно-бели испуњавају бонус.
20:53 15.05.2022
4′ – 4:9 Добра одбрана Будућности
Добар посао обављају кошаркаши Будућности у одбрани, а црно-бели тешко долазе до кошева. Јан Мадар прекида низ промашаја, а са друге стране чува предност Џастин Кобс.
Партизан се мучи и са изгубљеним лоптама.
20:49 15.05.2022
2′ – 2:6 Боље кренула Будућност
Кендрик Пери отвара меч тројком за Будућност, а са друге стране греши Зек Ледеј, Прве поне за Партизан уписао је Матијас Лесор и то упркос одличној одбрани подгоричког тима.
20:33 15.05.2022
Добро дошли!
Од 20:45 пратићемо други полуфинални меч плеј-офа АБА лиге између кошаркаша Партизана и Будућности.