Затворена 143 објекта у Србији због непоседовања нових фискалних каса
© Sputnik / Наташа РадовићФискална каса
© Sputnik / Наташа Радовић
Пратите нас
Пореска управа је од 1. маја, почетка пуне примене Закона о фискализацији, извршила 760 контрола евидентирања промета путем фискалног уређаја. У 143 објекта изречена је мера забране обављања делатности и то у 138 објеката на 15 дана и у пет објеката на 90 дана.
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).
Начелница Одељења за стратешке ризике у Пореској управи Наташа Арсић тим поводом је изјавила да нема заштићених и толеранције.
Она је за РТС навела да дужина забране рада зависи од тога да ли су први, други или трећи пут ухваћени у прекршају.
„Мислим да су они касно ушли у сам процес фискализације, али овде нису биле само контроле увођења фискалних уређаја у нови систем већ је била и контрола оних који не издају рачуне“, казала је Арсићева.
Према њеним речима, све контроле које се раде у Пореској управи, не само евидентирање промета преко фискалних уређаја него и све пореске контроле раде се искључиво на бази анализе ризика и критеријума за избор обвезника за контролу.
Ти критеријуми упућују на делимично или потпуно непоштовање прописа и у складу с тим се опредељују контроле обвезника, додала је она.
Арсићева је рекла да ће пијачни продавци до краја године бити у посебном статусу.
„Уредба је промењена у складу са њиховим захтевима, до краја године су ослобођени фискалних уређаја“, навела је она.