Василије Мицић - Sputnik Србија

Мицићева тројка покренула турску машинерију – Ефес преко Реала до одбране титуле у Београду!

Кошаркаши Анадолу Ефеса успели су да одбране титулу шампиона Евролиге савладавши у финалу завршног турнира у београдској Арени екипу Реал Мадрида после преокрета са 58:57. Још једну сјајну партију пружио је Василије Мицић, за победничку екипу је убацио 23 поена, али и кључну тројку за вођство на почетку четвртог квартала уз две битне асистенције.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Мадриђани су имали вођство у већем делу меча, али је Василије Мицић својом тројком успео да покрене екипу, промени ток меча, а потом и уз две асистенције за Тибора Плајса, прве на утакмици, донесе енергију која је недостајала у претходном периоду.
Мицић је утакмицу завршио са 23 поена, два скока и две асистенције, Плајс је додао 19 поена уз седам скокова, а Шејн Ларкин је остао на десет поена.
Василије Мицић - Sputnik Србија, 1920, 21.05.2022
Европо, поклони се најбољем: „Провешћу екипу кроз Београд, славићемо као никада досад!“ /видео/
Вреди истаћи улогу Криса Синглтона, имао је само четири поена, али седам скокова, једну важну украдену лопту и последњи покушај скока у последњим секундама који је омео Реал да упути потенцијални шут за победу.
У тиму из Мадрида најефикаснији је остао Еди Таварес са 14 поена и 11 скокова, Серхио Љуљ је имао девет поена и шест асистенција, Ентони Рендолф је остао на две тројке, а Габријел Дек, Адам Ханга и Венсан Поарје су имали по пет.
Уводна два минута су протекла без поена, тек после фаула над Василијем Мицићем дошло се до прилике за кош, али је репрезентативац Србије уписао само један прецизан покушај, за прво вођство у мечу.
Све после тога је протекло у знаку Едија Тавареса, центар Реала је господарио обручем ривала, од седам скокова пет је било у нападу, за укупно 12 поена, а Мицић је уз тројку имао и бриљантан улаз на обруч.
Ларкин је преузео улогу до краја четвртине, смањио је заостатак на само један поен, са шест узастопних за 15:14 после првих десет минута.
Након паузе Мицић је добио ритам, фелшом на други обруч напао је успешно кош ривала у неколико наврата, али је Реал успевао да пронађе рупе у одбрани Ефеса и одржи предност.
У томе је најактивнији био Руди Фернандес, и асистенцијама и поенима.
Велики проблем за Ефес створио је Фабијен Козер, изнудио је трећи прекршај Брајана Данстона, а тројка Ентонија Рендолфа донела је седам поена предности за Реал који је у „животу“ одржавао само Ларкин, док Мицић није убацио другу тројку и вратио разлику на један кош.
Ипак, Рендолф је поново заблистао и завршио полувреме са 34:29, али је 20 минута игре обележио Мицић са укупно 13 убачених поена, Таварес је остао на 12 поена и осам скокова из прве четвртине, док се Ларкин истакао са укупно десет поена, али је организација напада била упитна.
Ужасно је Ефес стартовао трећу четвртину, Реал је стигао до највеће предности од осам поена (37:29), а и даље је недостајао допринос бекова, пре свих Илајџе Брајанта који је био сјајан у полуфиналу.
Никако није успевао Ефес да се организује, Мицић је био под великим притиском одбране, Ларкин далеко од лопте, срећом по турску екипу Реал није имао егзекуцију у нападу, али је максималних девет поена донео Адам Ханга далеком тројком за 40:31.
Пет поена за два минута Ефеса су били знак да Ергин Атаман мора да тражи минут одмора, промену је унео тројком Тибор Плајс, али се турска екипа и даље мучила са чувањем свог обруча због чега није могла ни да трчи у контранападе онако како то уме.
Реал се мучио у шуту, за то време је Мицић погодио слободна бацања и вратио Ефес на само два поена заостатка, а опет је то учинио продором до коша после поготка Герсона Јабуселеа, за серију 9:2.
Нервоза после сукоба Андерсона и Поарјеа је утицала на Ларкина, промашио је слободна бацања за изједначење па се у последњу четвртину ушло са 42:40 за Реал Мадрид.
После три у трећој и четврти узастопни напад за изједначење пропустио је Ефес, али је пети решио Мицић тројком за предност од пола коша турске екипе која је отишла на три поена после украдене лопте Синглтона.
Реал је успео да испрати ривале, врати разлику тројком Љуља, али је потом Мицић са две асистенције за Плајса креирао нови преокрет и смену у вођству за три поена на три минута до краја.
Изједначио је Габријел Дек феноменалном тројком, али је својим четвртим шутем за три поена Мицић вратио предност Ефесу за 56:54, мање од два минута до финиша меча, да би потом поново послужио Плајса за лаке поене.
Љуљ је поготком вратио неизвесност, на мање од пола минута до краја меча Ефес је имао поен предности и лопту после фаула над Мицићем, а уследио је и нови над Ларкином, што је оставило разлику од три секунде између два сата.
Мицић је креирао напад за Ларкина, шут је био лош, али је Синглтон спречио играче Реала да ухвате скок и време је протекло за коначних 58:57.
Меч сте могли да пратите уживо уз Спутњик.
20:50 21.05.2022
40' – Крај! Васа и Ефес су опет шампиони!
Напад за Ларкина је био лош, али је Синглтон „чачкао“ лопту на скоку и у свему томе су протекле три секунде као разлика између два сата.
Ефес побеђује са 58:57 и брани титулу првака Европе!
20:44 21.05.2022
40' – Љуууууљ!
Лагано полагање и умањење разлике на 58:57.
20:42 21.05.2022
39' – Мицић па Плајс!
Промашио је Васа полагање, али је ту био Плајс, 58:55 за Ефес!
20:39 21.05.2022
39' – Тројкааааа!
Васа Мицић четврта тројка за 56:53!
20:38 21.05.2022
38' – Дек за три!
Појавио се и убацио за изједначење, 53:53!
20:35 21.05.2022
36' – И опет!
Васа набацује за Плајса и закуцавање – 53:50 за Ефес!
Мицић је уписао своје прве две асистенције!
20:34 21.05.2022
36' – Мицић за Плајса!
Сјајна акција – Ефес води 51:50!
20:31 21.05.2022
35' – Љуљ!
Каква тројка за 50:49!
20:30 21.05.2022
35' – Нерешено!
47:47!
20:26 21.05.2022
33' – Иде све!
Плајс погађа са дистанце, Ефес води 47:44!
20:25 21.05.2022
32' – Синглтон!
Украдена лопта и закуцавање, Ефес води 45:42!
20:24 21.05.2022
32' – Васааааа!!!
Тројка, Ефес води 43:42!
20:21 21.05.2022
Увод у драму!
20:20 21.05.2022
30' – Ларкин промашио егал!
Два слободна бацања је промашио Ларкин, остаје 42:40 за Реал!
20:14 21.05.2022
30' – Нервоза!
Сукоб Андерсона и Поарјеа, добили су по неспортски фаул без техничких грешака.
20:12 21.05.2022
29' – Поново Васа!
Сјајан продор, 42:40 води Реал!
20:11 21.05.2022
28' – Васа враћа Ефес!
Два сигурна пенала, 40:38 води Реал.
20:10 21.05.2022
28' – Реал све промашује
Немају Мадриђани шут са дистанце, али воде 40:36.
20:09 21.05.2022
28' – Васа узео фаул!
Таварес се кретао у блоку, пробудили су се навијачи Ефеса!
20:08 21.05.2022
28' – Нема среће Абалде, али има Плајс!
Две тројке су „исцуриле“ играчу Реала, али је центар Ефеса био прецизан – 40:36 води Реал.