Фудбалери Црвене звезде - Sputnik Србија

Звезда је шампион Србије!

Фудбалери Црвене звезде су победом над Вождовцем резултатом 3:1 у последњем колу плеј-офа Суперлиге Србије освојили 100. бод у првенству чиме су обезбедили 33. титулу националног шампиона. Истовремено Партизан је савладао Раднички из Ниша са 2:0, али то није било довољно за велики преокрет.
Звезда је у последње коло ушла са два бода више у односу на Партизан и био јој је довољан и реми за титулу због бољег међусобног скора са вечитим ривалом, али изабраници тренера Дејана Станковића ништа нису препустили случају.
Звезда је до вођства на свом стадиону стигла у 40. минуту преко Александра Катаија, у 54. је Мирко Иванић повисио предност, а Немања Милојевић је у 67. унео неизвесност и затресао мрежу Милана Борјана.
Голман Звезде је у 92. минуту одлучио да шутира пенал који је додељен његовом тиму, био је прецизан и поставио је коначних 3:1, за титулу Звезде.
Са друге стране, утакмица на стадиону у Хумској је, иако је стартовала у истом термину, завршена десетак минута касније због великог прекида на крају првог полувремена, када је дошло до кошкања играча и стручног штаба Радничког са арбитрима.
Разлог томе је досуђени пенал за Партизан у надокнади времена који је реализовао Рикардо Гомеш, а коначних 2:0 за црно-беле поставио је аутоголом играч Нишлија Басиле Јамкам.
Ипак, прилику за славље су добили играчи Радничког пошто су успели да остану на четвртом месту табеле које води у квалификације за Лигу конференције.
Токове мечева сте могли да пратите уз Спутњик.
20:36 22.05.2022
90’ – Крај! Звезда је шампион!
Утакмица је завршена са 3:1, а Партизан је победио са 2:0.
20:25 22.05.2022
90+1’ – Борјан потврђује победу Звезде!
Голман црвено-белих је постигао гол из пенала за 3:1!
20:07 22.05.2022
67’ – Партизан води 2:0!
Аутогол фудбалера Радничког, Јамкам је лоше реаговао, Партизан води 2:0!
20:04 22.05.2022
67’ – Вождовац се враћа у игру!
Гол за 2:1, стрелац је Немања Милојевић!
19:48 22.05.2022
53’ – Иванић! 2:0 за Звезду!
Звезда дуплира предност преко Мирка Иванића и води са 2:0!
19:44 22.05.2022
48’ – Шанса за Вождовац!
Ипак, остаје 1:0 за Звезду.
19:29 22.05.2022
45+11’ – Коначно!
Крај полувремена у Хумској...
19:24 22.05.2022
Полувреме на „Рајку Митићу“, хаос у Хумској!
Док су играчи Звезде и Вождовца на одмору, потпуни хаос се догађа у Хумској где играчи и стручни штаб Радничког демонстрирају због досуђеног пенала за домаће око кога није било никакве дилеме.
Арсић из Радничког је добио црвени картон, настављено је са сукобима и играча на терену, а полувреме је настављено и преко 50. минута!
19:21 22.05.2022
45+2’ – Гол! Води Партизан!
Рикардо Гомеш је реализовао пенал за свој 29. гол у сезони!
19:13 22.05.2022
39’ – Гол! Води Звезда!
Катаи за вођство Звезде!
19:07 22.05.2022
34’ – Велика шанса за Охија!
Најбоља прилика за Звезду, али Охи није успео да пласира лопту у мрежу.
19:02 22.05.2022
30’ – Пола сата без голова
Звезда има доминацију против Вождовца, има и два ударца у оквир гола, али толико имају и гости.
Са друге стране Топчидерског брда Партизан има један шут у оквир гола и то из другог минута, Раднички је безопасан.
0:0.
18:44 22.05.2022
10’ – Звезда плете мрежу и промашује прилику!
Велика шанса за Звезду, Охи је пронашао Катаија, а десетка Звезде је била замало непрецизна.
18:35 22.05.2022
2’ – Одмах шанса за Партизан!
Марковић је имао велику шансу, али је шутирао право у голмана Радничког.
18:31 22.05.2022
Партизан без Натха и Јојића
18:30 22.05.2022
Звезда је у најјачем саставу
18:23 22.05.2022
Добро дошли!
Пратићемо уживо дешавања у последњем колу Суперлиге Србије које ће одлучити првака државе.
Кандидати су Црвена звезда и Партизан, црвено-бели играју против Вождовца, а Партизан против Радничког.