Сензација је комплетирана, Милан је шампион Италије!

© AP Photo / Darko VojinovicСтефано Пиоли, тренер Милана, на мечу Црвена звезда — Милан
Стефано Пиоли, тренер Милана, на мечу Црвена звезда — Милан - Sputnik Србија, 1920, 22.05.2022
Милан је нови шампион Италије! Росонери су до таквог подвига стигли победом на гостовању Сасуолу од 3:0 чиме су задржали предност у односу на Интер. Мало ко је могао да претпостави да ће млади тим Стефана Пиолија узети трофеј пред почетак сезоне. Али, сензација је сада комплетирана.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Росонери су на крају успели! Иако су се највеће шансе давале Интеру, Јувентусу и Наполију, млади тим Ђавола успео је да се окити шампионском круном, односно „скудетом“.
Ово је прва титула Миланеза после чак 11 година чекања!
Росонерима је било довољно да одиграју нерешено на гостовању Сасуолу у последњем колу, али су они уписали нова три бода, све је било решено практично у првих пола сата.
Оливије Жиру је погодио у 17. и 32. минуту на асистенцију Рафаела Леаа, а тачку је на додавање истог фудбалера ставио Френк Кеси у 36. минуту.
Упоредо је играо и Интер против Сампдорије и тукао је госте са 3:0 головима Ивана Перишића и са два гола Хоакина Корее. Међутим, ништа се Неразури ту нису питали.
Милан је био бољи ове сезоне и стигао је до новог, 19. „скудета“ у историји клуба.