Дуел Партизан - Црвена звезда - Sputnik Србија

Партизан је и даље у игри – победа над Звездом за продужетак финала!

Кошаркаши Партизана савладали су Црвену звезду у трећој утакмици финалне серије АБА лиге са 70:67 и остварили први тријумф после два узастопна пораза, а у четвртом мечу, такође пред својим навијачима, имаће прилику да изборе мајсторицу!
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Прикажи преко целог екранаИзађи из режима целог екрана
Потпуна драма је виђена у последњем минуту утакмице, судијска тројка се повукла у свлачионицу, одлуком главног арбитра Матеја Болтаузера, наводно због кршења упозорења датог публици за убацивање предмета на терен.
Црно-бели су се боље снашли у узаврелој атмосфери и на клизавом терену, имали су предност током две четвртине, али је ривал успео да преокрене у трећој и да са вишком од седам поена уђе у последњи квартал.
Партизан је пронашао начин да поврати ритам и виђен је нови преокрет за прву победу екипе Жељка Обрадовића у финалној серији.
Иако је Звезда прва повела преко Калинића, Партизану је ритам дао Мур са две узастопне тројке, пре него што су гости успели да пронађу ритам и серијом од 7:0 стигну до преокрета.
Ипак, Звезда је губила велики број лопти, чак седам, Партизан је на другој страни имао расположеног Пантера, а у низу тројки црно-бели су били успешнији, иако су имали велике проблеме са грађењем свог рекета што је као резултат дало пет офанзивних скокова Звезде.
После седам минута одличног ритма, због велике влаге у хали, судије су често прекидале дуел како би се обрисао паркет, Партизан је повратио контролу у финишу четвртине и на одмор отишао са разликом од четири поена, 21:17.
Звезда је серијом од 6:0 преокренула резултат на старту друге деонице, није то спречио ни минут одмора тренера Обрадовића, између тајм-аута погађали су тројке Ивановић и Добрић за преокрет.
Деловало је да црвено-бели имају ритам, али је Партизан сачувао егал закуцавањем Смаилагића за 27:27, а кризу у поенима прекинуо је Добрић, трећим фаулом Ледеја и то на шуту за три поена.
Низови фаулова, прекида, техничка грешка за тренера Радоњића, клизав паркет, све је то утицало на динамику у финишу полувремена, Волтерс је у једном моменту чак заборавио да мора за осам секунди да пренесе лопту, што је разбеснело шефа стручног штаба црвено-белих.
У свему се боље снашао Партизан, тројка Аврамовића је донела и седам поена вишка, а на велики одмор се отишло са још једним додатним поеном на рачун црно-белих, резултатом 39:31.
Ситуација са влагом у сали се није поправила на полувремену, кошаркаши су се и даље клизали, а Звезда је показала виши ниво организованости на старту треће деонице и преполовила је заостатак после мање од четири минута.
Поново није деловао минут одмора за тренера Обрадовића, тројка Марковића је Звезду довела на поен заостатка, могао је бивши репрезентативац и да преокрене, али га је на обручу спречио Загорац, сјајном блокадом.
Серију од 9:0 Звезде прекинуо је Копривица кошем, али је уследила тројка Давидовца за вођство од 47:45, Партизан је вратио до егала, међутим црвено-бели су преко Добрића стекли велику предност коју су понели у последњи квартал, 54:47.
Партизан се на трен приближио, Давидовац је новом тројком повисио разлику, а са четири узастопна поена Аврамовић је смањио заостатак на свега један кош, што је навело Радоњића да затражи минут одмора.
Партизан је повео са 60:59 после повреде Загорца, Калинић је вратио разлику, али се први пут од прве четвртине на терену појавио Мур и тројком је вратио клатно на црно-белу страну, после чега се ушло у резултатску клацкалицу.
Пред почетак последњег минута Пантер је убацио тројку, али је уследио прекид, судије су отишле у свлачионицу због убацивања предмета у терен и пауза је трајала петнаестак минута док није испражњен део трибина са навијачима Партизана.
У преосталом минуту Звезда није успела да надокнади заостатак и Партизан је обезбедио четврту утакмицу, у петак од 18.30.
Најефикаснији у победничком тиму био је Кевин Пантер са 22 поена, Алекса Аврамовић је додао 14, а Далас Мур девет. На другој страни бољи од осталих био је Огњен Добрић са 20 поена, Дејан Давидовац је додао један мање, а Никола Калинић је остао на девет.
Меч сте могли да пратите уз Спутњик.
23:30 01.06.2022
40' – Крај! Победа Партизана!
Утакмица је коначно завршена резултатом 70:65, Партизан је смањио у серији на 2-1.
23:24 01.06.2022
40' – Пенал завршница
Мадар сигуран, 70:65 за Партизан!
23:21 01.06.2022
40' – Давидовац је све промашио!
Партизан има три поена предности на 13 секунди до краја.
23:19 01.06.2022
40' – Калинић промашио!
Одбранио се Партизан, али је Загорац повређен!
23:18 01.06.2022
40' – Наставља се меч!
Партизан води 68:65, напад има Звезда.
23:15 01.06.2022
40' – Судије се вратиле
За три минута се наставља меч.
23:11 01.06.2022
40' – Кошаркаши се враћају на терен
Следи загревање...
23:05 01.06.2022
40' – И даље траје прекид!
Празне се трибине иза клупе Црвене звезде, испражњен је и партер у близини клупе Партизана.
22:56 01.06.2022
40' – Играчи иду у свлачионице!
Трибине се празне, али то траје, сви иду у свлачионице!
Потпуни хаос...
22:44 01.06.2022
40' – Прекид и даље траје!
Није познато када ће и да ли ће утакмица бити настављена.
Наводно, судије су отишле због убацивања предмета у терен.
Раније су судије упозориле да ће се то десити, а кључну одлуку је донео Матеј Болтаузер.
22:39 01.06.2022
40' – Судије беже у свлачионицу!
Драма у „Пиониру!“
22:37 01.06.2022
40' – Тројка!
Пантер за 68:65!
39' – И даље!
Добрић је убацио слободна бацања, али је изједначио Ледеј на 65:65!
22:34 01.06.2022
38' – Опет нерешено!
После офанзивног скока, Митровић за 63:63!
22:30 01.06.2022
37' – Партизан опет води!
Тројка Мура после хаотичног напада – 63:61 за Партизан!
22:26 01.06.2022
36' – Калинић!
Води Звезда 61:60!
22:25 01.06.2022
35' – Повреда Загорца!
Ударио је главом о паркет капитен Партизана после досуђеног фаула, Мадар је отишао на линију пенала и погодио једно за вођство – 60:59.
22:23 01.06.2022
35' – Егал!
Пантер погађа слободна бацања, 59:59.
22:17 01.06.2022
34' – Партизан и даље у игри!
Свега четири поена разлике, Звезда води 59:57, четири узастопна поена постигао је Аврамовић!
22:12 01.06.2022