Вести: Шта Пољска покушава кријући се иза антируске реторике /видео/
© Sputnik
Пратите нас
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).
Вечерас у вестима:
Намеру Кијева да понуди специјалан статус грађанима Пољске аналитичари тумаче као корак ка добровољној предаји дела територије Варшави. Задатак Пољске је јасан – повратити историјске територије кријући се иза антируске реторике.
Изјавом да ће, због ембарга на руску нафту, највећу цену платити грађани ЕУ, док ће се „Путин смешкати“, председник Хрватске Зоран Милановић оголио је истину о најновијим санкцијама, сматрају политиколози.
Сва пажња у Украјини усмерена на завршетак ослобађања последња два града ЛНР – Северодоњецка и Лисичанска. Лавров упозорава да постоји опасност од увлачења трећих страна у украјински конфликт.
Известилац Европског парламента за такозвано Косово Виола фон Крамон тврди да влада привремених институција у Приштини има предлог за примену споразума о Заједници српских општина. А ми истражујемо – ако је све то било спремно, шта је Приштина чекала до сада?
Извештаји Европола о преписци на апликацији Скај могу помоћи Црној Гори да се реши криминала, али је питање да ли има ко то и да уради, каже за Спутњик лидер Покрета за промене Небојша Медојевић.
Сарадња Саудијске Арабије и БРИКС-а била би на обострану корист због утицаја на светско тржиште нафте и на међународно финансијско тржиште са све мањом улогом петродолара, сматрају стручњаци.