Фудбалери Србије - Sputnik Србија

Србија жестоко нападала, али је коштао тренутак непажње – пораз од Норвешке у Београду!

Фудбалска репрезентација Србије поражена је минималним резултатом (1:0) у првој утакмици нове сезоне Лиге нација од Норвешке на свом терену у Београду. Српски тим је био доминантан током целе утакмице, али је један моменат непажње одбране искористио Ерлинг Холанд за једини гол.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Прикажи преко целог екранаИзађи из режима целог екрана
Кључни моменат дуела догодио се у 27. минуту, кретње нападача Норвешке су „везале у чвор“ дефанзивце Србије који су испустили из вида једног од најбољих нападача света, што он није пропустио и лако је матирао голмана Вању Милинковић-Савића.
Важан актер дуела биле су и судије, у најмање четири наврата Србија је могла да буде награђена пеналом, три пута због играња руком у казненом простору и једном због обарања Душана Тадића у шеснаестерцу, али ништа од тога није санкционисано.
Без обзира на то, Србија је имала готово 70 одсто времена лопту у поседу, била је боља у свим статистичким параметрима, извела 12 корнера, имала 13 шутева, од тога пет у оквир гола, али – лопта није желела у мрежу.
Селектор Стојковић је одлучио да у меч уђе са једним класичним нападачем, то је био Митровић, а иза њега је требало да делују Милинковић-Савић и Тадић, уз подршку крилних бекова Лазовића и Костића.
Управо је Лазовић био најактивнији у офанзивном делу Србије, константно је шпартао дуж десне аут линије и упућивао солидне набачене лопте ка казненом простору, где су дефанзивци Норвешке практично сместили „у кавез“ Митровића.
Док је Србија нападала, Норвешка је стрпљиво чекала на шансу – први озбиљан контранапад „севнуо“ је у 18. минуту, Холанд је сјајним кретањем успео да завара одбрану Србије, остао је усамљен пред голманом Милинковић-Савићем, али је срећом шутирао високо преко гола.
Иако је било елемената, у 21. минуту Србија није добила пенал, а шест минута касније је видела лопту у својој мрежи.
Нови контранапад Норвешке десном боку затекао је Костића и Павловића, уследила је центрирана лопта ка Холанду који се ушуњао међу дефанзивце српског тима и рутински савладао Милинковић-Савића, потпуно немоћног да реагује.
Није Србија посустала, Лазовић је наставио да бриљира уз десни бок, низале су се шансе Србије, у главним улогама су били Тадић и Митровић, који је чак покушао и маказицама, догодила се још једна ситуација у којој је могао бити досуђен пенал за Србију, али до полувремена није било промене резултата.
Наставак је донео прву промену у српском тиму, дефанзивног везисту Гудеља заменио је нападач Јовић и Србија је кренула у тоталну офанзиву која је изродила велики број прилика за домаће, од којих треба издвојити Јовићеву у 56. минуту.
Промена није било, Србија је нападала и нападала, а судије су ћутале и ћутале, чак и у 60. минуту када је Тадић био оборен у казненом простору Норвешке, али је резултат свега био жути картон за Митровића због приговора.
Норвешка се одлучила на одбрану, селектор Стојковић је променио још три играча, један од њих је и Радоњић који је у 72. минуту имао велику прилику, али није чак успео ни да шутира ка голу ривала.
Променама променило се и тежиште игре, Лазовић је јурцао по десној страни, а игра се потом померила на леву, где је Радоњић покушавао да искористи своју брзину, али је у томе и доста грешио.
Норвежани су преостали период готово украли константним падањима и тражењима помоћи, а српски тим су сустигли умор и нервоза па од покушаја да се избегне пораз није било резултата.
Меч сте могли да пратите уз Спутњик.
22:46 02.06.2022
90+3' – Крај! Пораз Србије!
Теренска иницијатива, акције, жеља, трка, све је било на страни Србије, али није и резултат.
Остало је 1:0 за Норвешку.
22:36 02.06.2022
87' – Срамни потези Норвежана
Крађа времена, добацивања...
22:31 02.06.2022
82' – Већ креће крађа времена
Норвежани чувају резултат...
22:29 02.06.2022
80' – Опсада гола!
Свим силама Србија напада уз подршку са трибина!
22:27 02.06.2022
78' – И нема пенала за Србију!
Четврта ситуација на утакмици!
22:26 02.06.2022
77' – Митровић тражи пенал!
Шутирао је после налета Радоњића и одмах је тражио реакцију судије!
22:24 02.06.2022
75' – На терену је Ераковић
Игру је напустио Вељковић, који се раније пожалио на грчеве.
22:21 02.06.2022
72' – Радоњић се обрукао!
Стигла је лопта са десног бока на леви, Радоњић је могао да шутира из прве, али је превише размишљао и у томе је све пропало.
22:19 02.06.2022
69' – Хокејашка измена Србије!
Ван терена су Лукић, Костић и Лазовић, у игри Грујић, Радоњић и Живковић.
22:16 02.06.2022
67' – Норвешка се брани!
Холанд је ван терена, везиста Торзби је на терену!
22:10 02.06.2022
60' – И опет нема пенала за Србију!
Тадић је био у налету, са леђа је ударан од стране Серлота, али судија поново није ништа показао!
Заправо јесте, Митровићу жути картон због приговора!
22:06 02.06.2022
56' – Какве шансе за Србију!
Опсада гола Норвешке, Тадић је пронашао Митровића, уследила је асистенција Лазовићу, потом је шутирао Јовић, затим и Тадић, али се Норвешка волшебно одбранила!
22:04 02.06.2022
54' – Сјајна акција, али...
Лазовић је сјајно видео да Лукић улеће у празан простор, уследила је лопта ка казненом простору, потом и још једна повратна, али је акција пропуштена.
21:59 02.06.2022
49' – Карамбол!
Јовић, Митровић – сви су пробали да убаце лопту у гол, али је одбрана Норвешке одолела.
21:57 02.06.2022
48' – И опет блок!
Густа одбрана Норвешке је зауставила топовски ударац Митровића.
21:56 02.06.2022
47' – Судије ништа не свирају!
Најмање три прекршаја у једном нападу над фудбалерима Србије, али нема реакције!
46' – Пикси креће у напад!
Лука Јовић је на терену уместо Немање Гудеља.
21:36 02.06.2022
45+3' – Полувреме!
Србија губи, али игра одлично, проблем су контранапади Норвешке, али и арбитри који су пропустили да досуде два пенала за Србију после играња руком бека ривала Мелига.
Али, има још 45 минута да се шансе реализују, сасвим сигурно ће их бити, нарочито са десне стране где је сјајан утисак оставио Дарко Лазовић, као офанзивни бек.
Треба очекивати да ће и Митровић подесити нишан, а и да ће Тадић и Сергеј пронаћи празне просторе у густој одбрани Норвешке.
21:29 02.06.2022
42' – Контранапади су опасност
Као код гола, тако је Норвешка поново „полетела“ у контранапад, али је срећом све остало само на томе.
21:25 02.06.2022
39' – Идеја је ту, реализација...
У неколико наврата фудбалери Србије нису успевали да спроведу оно што су наумили, углавном су лопте биле дуге, јаке, без осећаја.
Али, то је и логично због паузе после тешких сезона.