- Sputnik Србија, 1920, 24.01.2022
КУЛТУРА
Рубрика која прати културне феномене и догађаје, ствараоце и личности који својим делом креирају савремену културну сцену у земљи и у свету.

Толстој: Укидање класика руске уметности је глупост Запада, Русија то никада неће радити

© Sputnik / Маријана КолаковићСајам књига штанд Русије
Сајам књига штанд Русије - Sputnik Србија, 1920, 02.06.2022
Пратите нас
Класици руске уметности нису страдали због укидања руске културе у иностранству. Укидање културе је само по себи глупост и доводи до осиромашивања живота, у Русији никада неће доћи до такве глупости, изјавио је саветник председника Русије за питања културе Владимир Толстој.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

„Мислим да нема ничег глупљег од укидања културе. Руска култура је веома богата, одустајање од ње је просто осиромашивање живота. Наши класици од тога никако неће страдати“, рекао је Толстој.
Он је рекао да је уверен у то да Русија никада неће доћи до такве глупости као што је укидање туђе културе.
„Ми и даље за породичним трпезама певамо украјинске песме, односимо се с апсолутним поштовањем и љубављу према свему што је добро, што је створено у америчкој, британској или било којој другој култури“, нагласио је Толстој.
Низ културних и образовних установа на Западу почео је, услед руске специјалне војне операције у Украјини, да укида руске композиторе и писце. Један од најсвежијих примера је финални програм међународног виолинистичког такмичења „Родолфо Липицера“ из којег су у мају искључена дела руских композитора као што су Шостакович, Прокофјев, Чајковски, Глазунов.

Антируске санкције највише погодиле биоскопску мрежу

Говорећи о санкцијама против Русије у области културе, Толстој је рекао да највећу штету трпе филмски дистрибутери и биоскопи и додао да се интезивно ради на решавању тог проблема.
„Прво са чим смо се суочили је, вероватно, одсуство садржаја у биоскопима. То је, наравно, велики изазов, јер биоскоп не можеш направити за три дана. Да би се снимио велики, дугометражни филм за публику, потребно је две до три године. Наравно, биоскопи и филмски дистрибутери нису били спремни за то да ће велика количина садржаја западних, а пре свега холивудских филмова, отићи с нашег тржишта“, рекао је Толстој.
Он је нагласио да за попуњавање празнине руска влада тражи филмове у пријатељским земљама и ради на повећању производње националних филмова. „Тражимо могућности, да биоскопска мрежа не би пропала, да се не би затварали биоскопи“, рекао је Толстој.
Библиотека - Sputnik Србија, 1920, 19.03.2022
КУЛТУРА
Руска култура је добро човечанства, парче људскости на које сви имамо право
Све вести
0
Да бисте учествовали у дискусији
извршите ауторизацију или регистрацију
loader
Ћаскање
Заголовок открываемого материала