Мур и Давидовац - Sputnik Србија

Играће се мајсторица – Партизан уз рекорд до изједначења у финалу АБА лиге!

Кошаркаши Партизана изједначили су на 2:2 у финалу АБА лиге против Црвене звезде. У четвртој утакмици убацили су чак 68 поена у првом полувремену и тиме поставили рекорд, а на крају су успели да славе са 112:84 и да изборе мајсторицу, односно пети меч.
Парни ваљак одиграо је најбољу утакмицу у сезони и са веома ефикасном игром успео да се избори за продужетак серије.
Најефикаснији код Партизана били су Алекса Аврамовић са 24 поена, Матијас Лесор са 19 и Јам Мадар са 12. Код Звезде су бољи од осталих били Холинс са 19 и Добрић са 16 поена.
Прва деоница меча била је у НБА стилу и завршена је резултатом 35:27 и то после скоро пола сата игре! Холинс је покренуо такав тренд када је гађао тројке 4/4, а онда се Партизан пробудио, па прво преко Лесора стигао, а онда после тројке Аврамовића преокренуо.
Није баш чест случај да Црвена звезда прими чак 35 пеона за деоницу, али то се управо догодило и ту се видело колико су Обрадовићевииграчи ушли са великом жељом да продуже серију.
Невероватан резултат - Sputnik Србија, 1920, 03.06.2022
Нестварно полувреме Партизана – 68 поена за историју и рекорд
Алекса Аврамовић унео је много енергије у игру црно-белих, па се после свега дошло до ситуације да Партизан води са чак 20 разлике! Распала се одбрана екипе Дејана Радоњића у тим моментима током друге деонице.
Толико да је Партизан убацио чак 68 поена за полувреме што је податак који се не памти!
У наставку су изабраници Жељка Обрадовићаимали задатак само да задрже велику предност коју су створили. Што су они и урадили.
Мајсторица ће одлучивати о шампиону. Домаћин ће бити Црвена звезда у понедељак.
Меч сте могли да пратите уз Спутњик.
20:40 03.06.2022
Крај
40' – Све је јасно, Партизан је остварио тријумф од 112:84!
20:37 03.06.2022
Партизан пред победом
38' – Јасно је да ће црно-бели славити, само се чека коначни резултат. Обрадовић галами на играче као да је нерешено, а црно-бели воде 107:79
20:32 03.06.2022
Закуцавање Копривице
37' – Лепу лопту добио је Балша Копривица на обручу и уследило је закуцавање за 105:72.
20:27 03.06.2022
Нове чарке
35' – Трифуновић је искључен са утакмице, погодио је тројку и гестикулирао ка тренеру Радоњићу. Неискусно... Партизан води 103:69
20:25 03.06.2022
Трифуновић уписује 100 поена за Партизан
35' – Партизан је стигао до 100. поена и дефинитивно игра једну од најбољих партија ове сезоне.
20:24 03.06.2022
Партизан чека 100 поена
34' – Парни ваљак убацио је на овом мечу 98 поена и делује да је само питање момента када ће пробити баријеру од 100 датих поена. Црно-бели воде 98:67
20:19 03.06.2022
Закуцавање Тристана Вукчевића
31' – Лесор је пронашао младог саиграча, а Вукчевић се залетео ка обручу и сјајно закуцао за – 96:65
20:15 03.06.2022
Каква тројка Аврамовића!
31' – Са велике удаљености погодио је Аврамовић, док је са друге стране до поена стигао Арон Вајт – 91:65
20:12 03.06.2022
Крај треће четвртине
30' – После три деонице Партизан води са 88:63 и на корак је од мајсторице.
20:10 03.06.2022
Тројка Аврамовића
29' – Погодио је Аврамовић тројку чисто да стави до знања противнику да се црно-бели не опуштају – 86:60
20:02 03.06.2022
Партизан држи предност
27' – Црно-бели држе предност, Давидовац је погодио и сад аје 81:56. Делује да је овде све решено, али... Кошарка је то. Све је могуће и није крај док не буде крај.
19:56 03.06.2022
Партизан диктира ритам
24' – Партизан и у наставку диктира ритам, а сада Лазић прави фаул, док Обрадовић изводи Ледеја да га одмори. Аврамовић прецизан са пенала – 75:49
19:49 03.06.2022
Партизан повео 30 разлике
22' – Смаилагић је сада донео нове поене црно-белима који су повели са чак 30 поена! Али, смањује Холинс на 73:45
19:46 03.06.2022
Почела је трећа четвртина
20' – После рекордног полувремена меч је настављен и Пиониру. Да видимо има ли Звезда одговор. Ледеј убацује тројку и Партизан води 71:43!
19:43 03.06.2022
Партизан оборио рекорд!
Црно-бели су са 68 поена за полувреме оборили рекорд финала и плеј-офа АБА лиге када су у питању поени једне екипе за 20 минута!
19:30 03.06.2022
Полувреме!
20' – Партизан на полувремену води са чак 68:43! Не памти се да је Парни ваљак одиграо овакво полувреме, а посебно не против Црвене звезде, посебно не у финалу АБА лиге. Али, има да се игра још 20 минута, Звезда се сигурно неће предати, тако да треба очекивати да ће шампион Јадрана пружити отпор и пробати да се врати у наставку.
Невероватан резултат - Sputnik Србија
19:24 03.06.2022
Невероватно полувреме!
19' – Митровић је уписао четврти фаул, а Партизан је убацио 64 поена! Чак 64 поена, а има да се игра још минут! Потом црно-бели стижу и до бројке 68!
19:21 03.06.2022
Како игра Партизан!
18' – Црно-бели су стигли до чак 61 поена у првој четвртини, а има да се игра још два минута! Невероватно! Звезда је на 37.
19:18 03.06.2022
Пантер поново даје тројку! Лесор бриљира
17' – Пантер је тројком одвео Партизан на 22 разлике, али закуцава Кузмић и смањује на 54:34. Лесор потом поново погађа - 56:34. Лесор је већ убацио 15 поена! Сјајна његова партија.
19:15 03.06.2022
Аврамовић одличан
15' – Аврамовић игра јако добро од уласка на паркет, погађа са полудистанце и доноси црно-белима много енергије, све је то довољно за убедљиву предност црно-белих од 51:32. Добрић је донео поене гостима.