Александар Митровић - Sputnik Србија

Покер голова Србије за победу над Словенијом!

Фудбалска репрезентација Србије савладала је Словенију у другом колу Лиге нација у Београду са 4:1, након пораза у уводној рунди такмичења на свом терену од Норвешке.
Србија показала свој квалитет у дуелу са екипом некадашње југословенске републике, није имала ритам и нападачки разноврсну игру као у претходној утакмици, али је важно да је уписана прва победа у новој сезони Лиге нација.
Голове за Србију постигли су Александар Митровић у 24. минуту, Сергеј Милинковић-Савић у 56. и Лука Јовић у 85. минуту, све главама, последњи је у 92. уписао Немања Радоњић, док је једини погодак за Словенију постигао Србин – Петар Стојановић у 30. минуту.
Добро су ушли у утакмицу фудбалери Србије, у саставу у ком вероватно никада више неће играти, али је било јасно да селектор Стојковић жели да провери могућности свих играча које је позвао на окупљање.
Од првог минута шансу је добио млади нападач Ђорђе Јовановић и био је веома активан у офанзивном делу.
Први шут је упутио у другом минуту, пет минута касније је могао да постигне и гол, али је одлучио да асистира Александру Митровићу што није било право решење јер је лопта била пребрза и завршила је ван терена.
Веома су оштри били словеначки фудбалер, низали су се прекршаји, али и крађа времена па је голман Јан Облак добио жути картон већ у 23. минуту.
Већ у следећем Словенац је био матиран, центаршут Ивана Илића из корнера је ишао на Сергеја Милинковић-Савића који је покушао ударцем, Облак је одбио лопту, али само до спремног Митровића који је постигао свој 45. гол у репрезентативној каријери.
Вођство је трајало свега три минута, српска одбрана је заспала, као против Норвешке, Петар Стојановић је протутњао кроз десну страну и лоб ударцем матирао Предрага Рајковића, који је закачио лопту, али недовољно да је спречи да оде у мрежу.
Словенија је стекла много простора после гола, Србија је утихнула и није стварала шансе, што је морало да се промени у наставку – селектор Стојковић је на терен послао Душана Тадића, Немању Радоњића и Луку Јовића.
Капитен Тадић и брзоноги Радоњић су унели живост у српски тим, а као резултат тога стигао је и нови гол.
У 56. минуту Тадић је бриљантно центрирао из корнера, право на главу Милинковић-Савићу који се само поклонио и послао лопту у мрежу.
Замало да Србија поново буде кажњена после свог гола, поново је „севнула“ контра Словеније, поново преко Стојановића, али је за Србију офсајд позиција била спас јер је гол висио у ваздуху.
После пола сата игре у којој су мреже мировала, догодио се блистави моменат младих српских фудбалера – Андрија Живковић је бриљантно центрирао са десног крила, право на главу Луке Јовића који је сјајном реакцијом главом матирао Облака за 3:1.
Коначан резултат поставио је Немања Радоњић, бриљантном егзекуцијом асистенције Душана Тадића у другом минуту надокнаде времена другог полувремена.
Меч сте могли да пратите уз Спутњик.
22:41 05.06.2022
90+5’ – Победа Србије!
На крају, прелепа фудбалска представа, четири поготка за Србију и прва победа у овосезонској Лиги нација!
22:35 05.06.2022
90+2’ – Радоњић! Гол!
Сјајна егзекуција контранапада, са левог бока је пролетео Радоњић и пласирао лопту у супротан угао гола голмана Облака!
Србија води 4:1!
22:28 05.06.2022
85’ – Гол! Лука Јовић!
Предивну акцију Андрије Живковића који је центрирао са десног крила реализовао је Јовић, голом за 3:1, сјајним ударцем главом!
22:24 05.06.2022
81’ – Пикси затвара...
Митровић је ван игре, на терену ће бити везиста Урош Рачић.
22:22 05.06.2022
72’ – Саша мења Сергеја
Уместо Милинковић-Савића на терену је Лукић.
22:15 05.06.2022
22:09 05.06.2022
66’ – Прелеп напад, али нема гола
Живковић и Тадић су сјајно комбиновали, покушао је шутем Јовић, али је био изблокиран.
22:03 05.06.2022
60’ – Срећа за Србију!
Поново контранапад после грешке, опет је Стојановић био активан, али је његово додавање ка Шешку значило и офсајд позицију.
21:59 05.06.2022
56’ – Србија опет води, Сергеј!
Феноменалан центаршут Душана Тадића из левог корнера, право на главу Милинковић-Савића који се само поклонио и матирао Облака!
21:58 05.06.2022
54’ – Облак извукао лопту из гола!
Фантастичан ударац главом Митровића после акције Радоњића и Живковића, али је Облак покупио лопту са гол-линије.
21:53 05.06.2022
50’ – Србија напада!
Митровић је имао солидну прилику, затим је Радоњић направио ршум у одбрани Словеније, али и лоше шутирао.
Остаје 1:1.
21:49 05.06.2022
46’ – Пикси мења!
На терену су Душан Тадић, Немања Радоњић и Лука Јовић, ван игре су остали Иван Илић, Ђорђе Јовановић и Михаило Ристић.
21:30 05.06.2022
45’ – Полувреме!
После примљеног гола Србија је застала, чини се да су се фудбалери мало и уморили после иницијативе у првих пола сата утакмице.
21:24 05.06.2022
39’ – Ударац Максимовића!
После комбинације са Митровићем шут, али јако и преко гола.
21:23 05.06.2022
21:22 05.06.2022
36’ – Много простора за Словенију
Везњаци ривала су веома слободни у креацији игре, Србија би морала да затвори прилазе свом голу.
21:15 05.06.2022
30’ – Изједначење!
Контранапад је поново бољка Србије – изједначење је стигло после трка Петра Стојановића који је лобовао Предрага Рајковића.
Нерешено је 1:1.
21:13 05.06.2022
27’ – И опет опасна Србија!
Илић је извео нови корнер, поново је Сергеј био мета, али овога пута без реализације.
21:09 05.06.2022
24’ – Гол! Митровић!
Фантастична реакција рекордера Србије по броју голова, после корнера Ивана Илића лопту је на другу стативу послао Сергеј Милинковић-Савић где је спреман био Александар Митровић да пошаље лопту у мрежу!
21:08 05.06.2022
23’ – Жути картон Облаку!
Словеначки голман је због одуговлачења времена већ добио опомену!