Кошаркаши Звезде - Sputnik Србија

Звезда савладала Партизан у мајсторици и прославила титулу пред празним трибинама!

Кошаркаши Црвене звезде одбранили су титулу шампиона АБА лиге победом у драматичној петој утакмици финалне серије АБА лиге над Партизаном резултатом 80:77, пред празним трибинама и после паузе која је трајала више од сат времена због понашања навијача домаће екипе.
Финална серија је остала у сенци хаоса, тога није била лишена ни мајсторица која је на средини треће деонице прекинута и настављена је тек пошто је хала испражњена, за шта је било неопходно скоро сат времена.
После паузе боље се снашла домаћа екипа, меч је рестартован при резултату 39:39 и у преосталих 16 минута игре Звезда је имала боља решења и успела је да одбрани титулу првака регионалног такмичења.
Утакмица је стартовала у хаотичном ритму, Звезда није имала шут, али јесте офанзивне скокове који су јој давали много „других“ шанси, међутим реализација није била на најбољем нивоу, после трећег минута и вођства од 6:0.
Много фаулова и изгубљених лопти, судијских већања, ритам утакмице није постојао све до шестог минута и резултатске клацкалице која се продужила до самог краја четвртине у чему се Партизан боље снашао и на први мали одмор је отишао са вишком од два поена, тројком Кевина Пантера из велике удаљености.
Звезда је одмах вратила предност по повратку на терен, али је налет био кратког даха, четири повезана поена Даласа Мура и тројка Алексе Аврамовића су значили и прву осетнију разлику за црно-беле.
Трећом личном грешком Николе Калинића Звезда је изгубила важног играча на оба краја паркета, Партизан је то користио и одржавао разлику на пет до седам поена, али су грешке црно-белих дозволиле Звезди да се врати на само поен заостатка.
Ипак, тројком у финалном нападу Партизана Зек Ледеј је вратио четири поена предности, што Остин Холинс није успео да смањи у наредном поседу Звезде, промашивши цео кош.
Полувреме су обележили фаулови и изгубљене лопте, било их је по више од 20 комбиновано на обе стране, несигурни су били играчи оба састава, што се може приписати умору од дуге серије, али и значају утакмице.
Без драме није могло, друго полувреме је каснило двадесетак минута јер су судије затражиле додатно пражњење трибина са навијачима Црвене звезде, који су то одбијали да ураде, али су се после дуге паузе коначно стекли услови за наставак дуела.
Звезда је успела да изједначи већ на старту деонице, али се суочила са новим проблемом јер је Лука Митровић уписао трећу личну грешку, међутим убрзо је настао још већи хаос јер су судије прекинуле меч.
Разлог за то је реакција навијача домаће екипе после оправдано досуђеног фаула Калинићу, што је био његов четврти прекршај, после чега је делегат наредио пражњење хале како би се утакмица наставила при резултату 39:39.
Прекид је трајао готово сат времена, али се тимови нису охладили за то време, играло се кош за кош у већем делу остатка треће четвртине, Звезду су у ритам вратили Огњен Добрић и Дејан Давидовац, док су у тиму црно-белих били активни Алекса Аврамовић, Зек Ледеј и Кевин Пантер.
Техничку грешку због уласка у терен добио је тренер Звезде Дејан Радоњић, али је Звезда захваљујући Стефану Марковићу стигла до изједначења од 55:55 пред последња два минута треће деонице.
Већ у следећем нападу Давидовац је такође са пенала донео предност домаћем саставу, Ален Смаилагић је затим био половичан са пенала и домаћи су са 59:58 ушли у последњи квартал.
Звезда је преузела контролу над резултатом, Партизан је успевао да одржава егал и после половине финалне четвртине на семафору је било 65:65, домаћи су имали у два наврата нападе за вођство од четири поена, а промашаје је казнио Раде Загорац за 67:67.
Партизан је тројком Пантера стекао предност, узвратио је Стефан Марковић поготком за 72:70 пред улазак у последња три минута утакмице, а нова лоша реакција Лесора значила је и лопту за Звезду.
Домаћи су добили лопту и после борбе Аврамовића и Холинса, резултат је био тројка Калинића, одговор је имао Мур, али је након тога уследила нова тројка за Звезду – стрелац на улазу у последњи минут био је Волтерс за 78:75.
У пенал завршници Аврамовић је био несигуран, Звезда је имала прибраног Давидовца, а шут за продужетак промашио је Пантер, чиме је и окончана финална серија АБА лиге.
Управо је Давидовац био најефикаснији у свом тиму са 15 поена и шест скокова, а двоцифрени учинак имали су Нејт Волтерс са 12 поена, Никола Калинић са 11 и Лука Митровић са десет поена.
На другој страни бољи од осталих био је Кевин Пантер са 27 поена, а Алекса Аврамовић и Далас Мур су имали по 11.
Текстуални пренос сте могли да пратите на Спутњику.
23:34 06.06.2022
40' – Крај! Звезда је одбранила титулу!
Пантер је промашио шут за продужетак, Звезда побеђује са 80:77!
23:29 06.06.2022
40' – Лопта за Партизан!
Судије су опет гледале снимак, Давидовац је последњи играо лоптом која је отишла у аут!
8,9 секунди до краја!
23:28 06.06.2022
40' – Аврамовић опет половичан!
Промашио је још једно слободно бацање, Звезда води 80:77!
23:26 06.06.2022
40' – Давидовац сигуран, промашај Ледеја!
Звезда има 80:76 на 10,1 секунди до краја меча.
23:22 06.06.2022
40' – Пенал завршница!
Аврамовић је кренуо у контранапад, фаулирао га је Волтерс, али је погодио само један пенал.
Звезда води 78:76 на 19 секунди до краја!
23:18 06.06.2022
40' – Блокада!
Лесор је на обручу блокирао Холинса који је излетео у контранапад после украдене лопте!
40' – Тројка!
Волтерс за 78:75!
23:17 06.06.2022
39' – Нерешено!
75:75 после коша Мура!
23:15 06.06.2022
39' – Тројка!
Додељена лопта је резултирала тројком за 75:73, стрелац је био Калинић!
23:14 06.06.2022
39' – Промашај Пантера, промашај и Давидовца!
Гледао се снимак и лопта је додељена Звезди после дугог већања.
23:12 06.06.2022
38' – Марковић је све промашио!
Одважио се бивши репрезентативац Србије, али је промашио цео кош!
23:11 06.06.2022
38' – Калинић греши, Пантер кажњава!
Изгубио је лопту Калинић, Пантер је покренуо контранапад и погодио уз фаул за 73:72!
23:09 06.06.2022
37' – Тројка за тројку!
Давидовац је убацио пенале, Пантер убацио тројку, а одговор је имао Марковић за 72:70!
23:08 06.06.2022
37' – И опет егал!
Звезда је пропустила и други напад за дуплирање предности, то је казнио Загорац у контранападу за 67:67.
23:04 06.06.2022
35' – Аврамовићева грешка!
Спетљао се бек Партизана и Холинс га је надмудрио!
23:03 06.06.2022
35' – Калинић је преузео
Са четири пенала игра Калинић – погодио је оба слободна бацања за 67:65.
23:01 06.06.2022
34' – Нерешено!
Тројка Мура за 63:63!
22:57 06.06.2022
32' – Митровић и Смаилагић у ритму
Опет је један разлике за Звезду, 61:60.
22:53 06.06.2022
30' – Смаилагић половичан, Звезда води!
Пред последњу деоницу Звезда има 59:58.
22:51 06.06.2022