Јовићев гол - Sputnik Србија

Кад нема Митра и Душана, ту је Лука – Србија савладала Шведску /видео/

Фудбалска репрезентација Србије славила је на гостовању Шведској са 1:0, а одлучујући погодак на овом дуелу Лиге нација постигао је Лука Јовић. На овај начин Лука је искористио шансу и надокнадио то што Орлови нису могли да рачунају на Александра Митровића и Душана Влаховића.
На овај начин екипа Драгана Стојковића Пиксија уписала је другу победу на три утакмице у Лиги нација. После пораза од Норвешке, сада су Орлови везали победе над Словенијом и Шведском, а Јовић је везао два гола на два меча што ће значити и нашем националном тиму, али и њему на личном плану јер није играо много у Реал Мадриду.
Треба рећи и да су Норвешка и Словенија играли нерешено 0:0 што одговара Орловима.
Меч у Стокхолму почео је тако да је први ударац ка противничком голу дошао тек после двадесетак минута игре, Класон се нашао у одличној шанси, али је траљаво шутирао.
Србија је већину напада креирала по десној страни где су активни били Душан Тадић и Дарко Лазовић, међутим проблем за Орлове настајао је у последњих 30 метара.
Једноставно није било праве завршнице, што се потврдило када је Лука Јовић био у шанси, али је левом ногом шутирао поред гола.
Пред крај првог полувремена Србија је дошла до гола када је Јовић дочекао асистенцију Павловића и десном ногом погодио за предност од 1:0 у 46. минуту првог полувремена.
Почетком другог дела Орлови су имали иницијативу, али некако нису успевали да акције Терзића и Лазовића материјализују кроз нови погодак.
До краја утакмице Шведска је све више претила, а мора се рећи да су Орлови у неколико наврата имали среће зато што су домаћи, као код шута Августинсона, били непрецизни из добрих прилика.
Све се добро завршило!
Меч сте могли да пратите директно уз Спутњик.
22:37 09.06.2022
КРАЈ
Утакмица је завршена, Србија је славила на гостовању Шведској са 1:0 и тако је уписала нови тријумф у Лиги нација!
22:32 09.06.2022
Финиш меча
87. минут – До краја дуела остало је још неколико минута, а Србија је све ближа освајању нова три бода у Лиги нација.
22:29 09.06.2022
Радоњићев шут
84. минут – Опасно је шутирао Радоњић, али нажалост директно у Олсена. Није имао среће овом приликом...
22:22 09.06.2022
Измене код Орлова
77. минут – Србија сада игра без класичног нападача, Лукић је ушао уместо Јовића, а Митровић уместо Павловића. Сада Тадић иде на место шпица.
22:18 09.06.2022
Опасан напад Швеђана
74. минут – Домаћи тим све лакше долази до прилика, Августинсон је сада шутирао искоса са леве стране, али је лопта прелетела пречку.
22:13 09.06.2022
Швеђани имају посед
68. минут – Период игре у ком Шведска више држи лопту, али стиче се утисак да у већем броју напада нису знали шта да раде са лоптом. Србија се добро брани, Дмитровић за сада сигуран.
22:08 09.06.2022
Дупла измена
63. минут – Радоњић и Костић уместо Терзића и Лазовића.
22:04 09.06.2022
Опасан напад Шведске
55. минут – Страхиња Павловић добио је жути картон којим је спречио опасан напад домаћег тима. Слободан ударац за домаћина. Срежом па је Свонберг два пута лоше шутирао.
21:55 09.06.2022
Србија напада
50. минут – Нижу се напади Орлова преко Терзића и Лазовића, али опет недостаје завршно додавање у целој причи. Позитивно је што Орлови играју офанзивно.
21:50 09.06.2022
Почело је друго полувреме
46. минут – Без измена на полувремену, дакле, Пикси верује у своје изабранике који после првог дела воде са 1:0. Једини гол дао је Лука Јовић.
21:33 09.06.2022
46. минут – ГОООООООЛ - 1:0!
Погађа Лука Јовић после корнера, Србија води 1:0! Хладнокрвно је дочекао лопту коју му је послао Павловић и десном ногом са неких пет метара послао лопту у мрежу. Крај првог полувремена.
21:31 09.06.2022
Шанса за Шведску
43' – Направили су Швеђани шансу, Класон је био сам испред гола, али је срећом по Орлове шутирао поред стативе.
21:28 09.06.2022
Шанса за Србију!
43' – Миленковић је био у одличној шанси после центаршута Тадића, али су центиметри одлучивали и спасили Шведску.
21:26 09.06.2022
Промена у Шведској
40' – Уместо Нилсона у игру је ушао Куртулус. Можемо већ сада да констатујемо да у првом полувремену није било превише дешавања и прилика.
21:18 09.06.2022
Шанса за Јовића
34' – Имао је прилику Јовић, остала му је лопта на левој нози, пробао је да шуте, али је изблокиран па је лопта прошла поред гола.
21:14 09.06.2022
Жути картон за Гудеља
30' – Оштро је реаговао Гудељ, стартовао је и добио је жути картон. А у исто време је довео Швеђане у добру шансу да из прекида запрете Орловима.
21:11 09.06.2022
Србија без завршнице напада
25' – За сада Орлови добро играју, диктирају ритам, али немају праву идеју у последњих 20 или 30 метара.
21:05 09.06.2022
Класон у доброј шанси
19' – Пробао је Класон, добио је повратну лопту, практично на зицер, могао је да бира како ће да шутне, али је шутнуо врло лоше.
21:00 09.06.2022
Мирно и без шанси
14' – Србија има већи посед лопте, диктира ритам, али и једни и други до сада нису упутили шут ка противничком голу.
20:54 09.06.2022
Србија напада по десној страни
8' – Тадић је повукао напад, пребацио је лопту до Терзића, али није било завршнице. Потом је Лазовић прошао по истој, десној страни, али без гола.