Србија - Словенија - Sputnik Србија

Србија се успавала у својој бриљантности – Словенци тукли и извукли бод!

Фудбалска репрезентација Србије одиграла је нерешено у четвртом колу Лиге нација на гостовању у Словенији (2:2), иако је на полувремену имала предност од два гола и бриљантну игру која је наговештавала глатку победу. Али, све се променило за пет минута у наставку када су домаћи постигли два гола.
Србија је заиста бриљирала у првом полувремену, прегршт шанси, брза, атрактивна игра, активни бекови, инспирисани везисти и – незапослени дефанзивци.
Последњи сегмент се обио о главу Србији за коју су голове постигли Андрија Живковић и Александар Митровић, док су стрелци за домаће били Адам Гнезда Черин и Бењамин Шешко.
После четири одигране утакмице у Лиги нација Србија је другопласирана у групи 4 са седам поена, има три мање од првопласиране Норвешке и четири више од Шведске која заузима трећу позицију.
Селектор Стојковић је поново промешао карте, на терен је послао чак тројицу централних везиста, Лукића, Грујића и Максимовића, што је указивало на то да је идеја да крилни бекови добију више слободе у нападу.
Такви налети Србије су били виђени од почетка, веома је активан био Младеновић по левом боку, у шестом минуту је креирао акцију из које је шутирао Митровић, а два минута касније је асистирао колеги са супротног крила.
Живковић је успео да превари чуваре, улетео је као метак у казнени простор Словеније и бацио се унапред и главом сместио лопту у мрежу.
Том приликом се и повредио, видан је био ожиљак на његовом челу, али га то није спречило да настави са офанзивом и константим притиском преко десног бока.
Он је у 12. минуту учествовао у комбинацији са Тадићем после које је уследио топовски ударац, а како су српски фудбалери шутирали, тако су словеначки тукли, без реакције судије који је доделио само један жути картон.
Прва велика шанса за Словенију је виђена у 21. минуту, Младеновић је изгубио дуел који је могао да буде окарактерисан као фаул, домаћи су се залетели, а фаулом на ивици казненог простора Живковић је спречио велику прилику.
На истеку пола сата игре Шешко је уписао бриљантан шут, још бољи је био голман Милинковић-Савић, а пет минута касније је виђена права магија.
Тадић је извео бриљантан дриблинг преко Куртића на левом боку, феноменално је центрирао, а Митровић се извио кроз неколико фудбалера и главом матирао Облака, на себи својствен начин.
Иако није видно кроз статистику, Грујић и Максимовић су бриљирали у везном реду и показали да је селектор Стојковић погодио са идејом да појача средину терена како би добио притисак на ривале, пресинг, али и дуге употребљиве лопте.
Упозорење пред друго полувреме су били контранапади Словеније – Србија није то схватила и за свега осам минута игре у наставку резултат је био изједначен.
Најпре је у 48. минуту одбрана Србије била потпуно ван фокуса, дозвољено је да ривал чак створи вишак у шеснаестерцу, а као резултат тога стигао је гол Адама Гнезда Черина који је потпуно пореметио српски тим.
Као да то није било довољно, у 53. минуту лопта је пала између дефанзиваца Србије и ту се најбоље снашао Бењамин Шешко – готово на исти начин као Гнезда Черин матирао је Милинковић-Савића за изједначење.
Голови су дали Словенији ветар у леђа, наставили су домаћи играчи да играју веома грубо, али и да прете из контранапада – два је повео Шешко, али срећом по Србију реализација није била добра.
Слично је било и на другој страни, словеначка одбрана је удаљила крилне бекове Србије од казненог простора и морало се посегнути за дугим додавањима, али шанса да она прођу није била велика.
Поједини шутеви су деловали опасно, акција за Јовића је била изгледна, али је лош шут главом све покварио.
Словенци су, са друге стране, наставили са жестоким стартовима, мета је био Митровић који је често имао и двојицу чувара, односно четворо руку око свог тела, што су арбитри толерисали и пуштали да прође без казне.
Али, казну је у 90. минуту добио резервни голман Србије Рајковић – црвени картон због приговора на скандалозно одуговлачење времена и понашање домаћих фудбалера које је на крају довело утакмицу до краја и коначног резултата од 2:2.
Меч сте могли да пратите уз Спутњик.
22:40 12.06.2022
90’ – Невероватно!
Жути картон за Сергеја кога је лопта једва додирнула по руци!
22:36 12.06.2022
90’ – Још шест минута!
Означена је надокнада времена.
90’ – Црвени картон Рајковићу!
Резервни голман Србије је добио црвени картон!
90’ – Чека се надокнада!
Још мало времена за Србију...
22:28 12.06.2022
83’ – Штета, штета!
Јовић главом после центаршута Сергеја, али поред гола...
22:26 12.06.2022
81’ – Ударају и падају!
Словеначки фудбалери константно вуку за дресове, ударају српске фудбалере и потом падају и траже помоћ.
Судија не реагује... А на трибинама је председник УЕФА, Словенац Александар Чеферин.
22:23 12.06.2022
78’ – Задржавају време Словенци
И добијају звиждуке усред Љубљане!
22:21 12.06.2022
76’ – Замало!
Радоњић из колена са десног бока, замало поред гола!
22:19 12.06.2022
74’ – Прегруби стартови Словенаца!
Жути картон за Карничника после погибељног старта над Миленковићем!
22:14 12.06.2022
68’ – Штета!
Тадић центрира право на главу Митровићу, али завршни ударац није био добар!
Остаје 2:2.
22:13 12.06.2022
67’ – Брзоплето...
Мало је недостајало да Митровић шутира из отворене позиције, лопта је враћена Србији, покушао је Сергеј, све се дешавало веома брзо и у жељи да се што пре дође до прилике за ударац лопта је изгубљена.
22:11 12.06.2022
66’ – Сергеј мења Грујића
Пикси поново мења.
22:10 12.06.2022
64’ – Лоша додавања...
Најпре је Костић покушао да нађе нападаче у казненом простору, а потом Тадић да пребаци лопту са левог на десни бок.
Није то било добро.
22:08 12.06.2022
62’ – Две контре Словеније!
Шешко прави велике проблеме, једном је лоше шутирао, други пут је направљен фаул над играчима Србије.
Јасно је, Србији треба „осигурач“ у моментима када се изгуби лопта или пропусти напад, а управо се то догодило у оба наврата.
22:04 12.06.2022
58’ – И опет офсајд...
Костић је послао дугу лопту, Митровић је њу скренуо према Радоњићу, али узалуд, поново офсајд.
22:01 12.06.2022
56’ – Промене
Јовић уместо Младеновића, а Костић мења Лукића.
21:59 12.06.2022
53’ – Изједначење!
Невероватно, Словенија је изједначила на 2:2 голом Бењамина Шешка после дуге лопте која је пала у казнени простор.
Опет лопта између дефанзиваца Србије и опет лака реализација за Словенију!
Нерешено је, 2:2!
21:56 12.06.2022
51’ – Брани Облак!
Сјајан шут Митровића са двадесетак метара, Облак је сјајно скинуо лопту.
Али, офсајд...
21:53 12.06.2022
48’ – Гол за Словенију!
Успавала се одбрана Србије, лопта је стигла на леви бок, убачена је право у казнени простор где су сви каснили осим Гнезда Черина који је лако матирао Милинковић-Савића.
Србија води 2:1.
21:52 12.06.2022