Кошаркаши Црвене звезде - Sputnik Србија

Звезда је по 22. пут шампион Србије: Црвено-бели подигли трофеј и оборили рекорд Партизана

Кошаркаши Црвене звезде по 22. пут постали су шампиони Србије после победе над екипом ФМП-а у другој финалној утакмици Кошаркашке лиге Србије резултатом 71:59 (15:9, 19:22, 25:14, 12:14). Освајањем трофеја Звезда је престигла Партизан који има 21 трофеј.
Црвена звезда кренула је убедљиво поенима Огњена Кузмића који је одлучио претходну утакмицу. Међутим, након његових поена црвено-бели кренули су да нижу грешке, што је био случај и код играча ФМП-а.
Прва четвртина донела је мноштво промашаја, а поени су углавном уписани после слободних бацања.
У екипи Звезде једино је расположен био Никола Ивановић који је погодио и прву тројку и покренуо игру гостију.
У другу деоницу ФМП ушао је несигурно и није успевао неколико минута да погоди, међутим после двоцифрене предности Звезде домаћи тим се вратио.
Поени Марка Радоњића и тројка Марка Павићевића унели су неочекивану неизвесност у самој завршници друге четвртине када је ФМП имао чак и напад за изједначење.
Ипак, фаул у нападу направљен је у незгодном тренутку и црвено-бели су на паузу отишли са малом разликом.
ФМП је фуриозно ушао у трећу деоницу, а највише заслуга за то имао је Ненад Неранџић који је везао четири поена и изборио лопту за напад који је могао да донесе предност домаћем тиму.
Ипак после добрих потеза следи изгубљена лопта, а Звезда је то искористила да поново стекне предност.
Поново је екипа ФМП-а добро почела деоницу, Радоњић и Манојловић су везали тројке и смањили разлику, али поново је проиграла Звезда у кључним тренуцима.
Нервоза, изгубљене лопте одликовали су последњу деоницу у којој су црвено-бели чували предност, али се ФМП није предавао.
Ипак, на крају иако не најбоља партија Звезде била је довољна за победу и трипл круну после освојеног Купа, Абе и на крају домаћег првенства.
Тасић и Вајт - Sputnik Србија, 1920, 19.06.2022
Звездина меч лопта за титулу
21:52 19.06.2022
Крај! Звезда је шампион Србије! – 71:59
21:45 19.06.2022
Погађа и Неранџић! – 66:55
На плус 11 за Звезду смањује новом тројком Неранџић после низа изгубљених лопти на обе стране.
21:41 19.06.2022
Тројка Марковића буди Звезду! – 66:51
Више поена дао је ФМП у последњој деоници, али је серију прекинуо Марковић тројком. Чак 18 пута домаћи су изгубили лопту што се дефинитивно и одражавало на резултат.
21:37 19.06.2022
Нова техничка грешка – 63:51
Техничка грешка и Дејану Радоњићу, што је укупно четврта за Црвену звезду.
21:32 19.06.2022
ФМП везао тројке – 61:51
После Манојловића и Радоњић погађа тројку за смањење предности на десет поена. Изунду одличан у дефанзиви спречава нове поене Митровића.
21:31 19.06.2022
Последњих десет минута – 61:48
По један успешан напад на обе стране, а велику борбу водио је ФМП за сваку лопту. Десет секунди је прошло без поседа лопте.
21:26 19.06.2022
Крај треће четвртине – 59:45
Није успео домаћи тим да смањи предност, а Звезда је везала неколико бољих напада и направила већу разлику.
21:19 19.06.2022
Нова техничка и нова тројка – 51:41
И Ивановић је добио техничку грешку. Примећује се велика нервоза код играча Звезде који ипак успевају да чувају предност.
После излива беса Ивановић је дао нову тројку и поново донео тиму двоцифрену предност.
21:14 19.06.2022
Тројка Марковића – 43:38
После изгубљене лопте Звезде, ФМП је имао напад за предност, али одличним скоком спречио је поене Стефан Лазаревић.
Након тога, Стефан Марковић погодио је тројку и изнудио фаул у нападу Радоњића.
21:12 19.06.2022
Техничка за Калинића – 40:38
Техничку грешку добио је Калинић који се наљутио после поена Неранџића и свираног фаула.
21:09 19.06.2022
Ивановић! – 40:35
У овој утакмици када је тесно очи су упрте у Николу Ивановића. Поново је у важном тренутку погодио тројку и постао први двоцифрени играч на мечу са 12 поена.
21:08 19.06.2022
Одличан Неранџић – 37:35
Ненад Неранџић везује поене за ФМП, а покушао је да украде и лопту која би донела напад за прву предност на мечу
21:06 19.06.2022
Почело је друго полувреме – 37:31
Офанзивније је ушла Звезда у утакмицу после паузе. Пуно контакта на продору прави Радоњић, а прву личну грешку направио је Стефан Марковић.
20:50 19.06.2022
Крај првог полувремена – 34:31
На крају првог полувремена Црвена звезда има предност, али знатно мању него што се очекивало после бледе прве четвртине ФМП-а.
Најефикаснији су Никола Калинић и Никола Ивановић са по девет поена.
20:41 19.06.2022
ФМП у серији – 28:26
Кошаркаши домаће екипе смањили су разлику на само два поена заостатка, а најзаслужнији за то је Марко Радоњић који је уписао седам поена и по три скока и асистенције.
20:33 19.06.2022
После 15 минута игре прве тројка – 24:17
Коначно ФМП погађа прву тројку!
20:32 19.06.2022
Пробудио се Никола Калинић – 24:14
Разиграо се Калинића после низа промашаја и направио серију од пет поена чиме је Звезди донео двоцифрену предност.
20:27 19.06.2022
И даље најбољи Ивановић – 17:12
На старту друге четвртине кошаркаши ФМП-а пришли су на само три поена разлике, али је поново у битном тренутку поентирао Ивановић.
Већ четири изгубљене лопте има ФМП.
20:24 19.06.2022
Крај прве четвртине – 15:9
Иако ФМП није успео до двоцифреног броја поена у првој деоници, разлика није велика јер је у Звезди расположен једино Ивановић који је уписао седам поена и четири скока.
Лоши напади на обе стране ако се изузме само једна мини серија црвено-белих.
20:18 19.06.2022
Ређају се лоши напади – 9:7
Чврста игра у првој четвртини са обе стране. Нешто агресивније је ФМП, али напад не функционише ниједној екипи.
Главни начин поентирања су била слободна бацања. ФМП је имао само један од девет шутева из игре, док је Звезда имала три од 13.