Ватерполисти Србије пред одлазак на Олимпијске игре у Токију - Sputnik Србија

Подмлађена Србија „потопила“ Америку!

Ватерполо репрезентација Србије победом над Сједињеним Америчким Државама је отворила Светско првенство у Мађарској резултатом 17:13, у веома интересантној и динамичној утакмици пуној преокрета.
Српски подмлађени тим није приказао партију каква се од њега очекује, али селектора Дејана Савића може да радује начин на који су се његови пулени извукли из тешких момената и на крају забележили велику победу.
Сјајан утисак у српском тиму оставили су дебитанти Никола Лукић, Марко Радуловић и Гаврил Суботић, што ће много значити за наставак такмичења и чување свежине носилаца игре попут Душана Мандића, Страхиње Рашовића и Саве Ранђеловића.
У првој четвртини виђено је чак десет голова, по пет са обе стране, а селектор Савић није био задовољан игром своје екипе јер су Американци пребрзо долазили до прилике да нападну голмана Митровића.
Исти ритам виђен је и у наставку, голман Митровић је био одличан, а веома је важан био гол Радуловића у финишу друге деонице за 8:7, што је био резултат са којим се отишло на полувреме.
Преломну тачку дуела режирао је управо Радуловић, пошто је претходно Лукић вратио предност Србији након изједначења – изборио је петерац, бриљантном финтом, сигуран реализатор био је Мандић за предност од 10:8.
У истом минуту гол је постигао и Суботић, што је значило велику предност за Србију, али драми ту није био крај.
Американци су до краја треће деонице смањили на 11:10, после чега је на сцену ступио млади Лукић и са два гола у низу, уз феноменалну одбрану, одбио је налет Америке, да би тачку ставио центар Вицо поготком у последњем минуту.
Најефикаснији у српском тиму био је Душан Мандић са четири гола, Страхиња Рашовић и Никола Лукић су додали по три, а наредни ривал Србије је Аустралија, у четвртак.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик.
20:43 21.06.2022
32' – Крај! Победа Србије!
Велика победа младог тима Србије против највећег ривала у првој фази такмичења – 17:13!
20:41 21.06.2022
32' – Гол!
Вицо за 17:13!
20:35 21.06.2022
30' – Мандић!
Контранапад и лоб ударац за 16:13!
20:33 21.06.2022
29' – Американци не одустају
Боувен смањује на 15:13.
20:32 21.06.2022
29' – Суботић!
Опет три гола предности за Србију – 15:12!
20:31 21.06.2022
28' – Халок опет погађа
Играч више за 14:12.
20:29 21.06.2022
28' – Радуловић!
Нови гол за Србију, 14:11!
20:27 21.06.2022
27' – Штета...
Играч више за Америку и гол за 13:11.
20:26 21.06.2022
26' – Лукић сјајан!
Бриљантна одбрана и украдена лопта, а потом и гол за 13:10!
Феноменална минијатура дебитанта у српском тиму!
20:25 21.06.2022
25' – Лукић!
Сјајан гол младог играча Србије из велике удаљености за 12:10!
20:22 21.06.2022
24' – Србија води пред последњу четвртину
Имали су Срби и три гола предности, али на крају 11:10.
20:21 21.06.2022
24' – Америка се враћа!
Ерхарт погађа за 11:10.
20:20 21.06.2022