Орлићи, Србија - Енглеска, омладинци - Sputnik Србија

Грешке одвеле Орлиће у тежак пораз /видео/

Омладинска репрезентација Србије поражена је од Енглеске са 4:0 у оквиру другог кола на Европском првенству у Словачкој.
Два поготка сјајног нападача Тотенхема Дина Скарлета у првом и мајсторије Чуквуемеке и резервисте Џебисона у другом полувремену, биле су довољне сeлекецији са Острва да упише и другу победу у групи у којој суверено држи лидерску позицију.
Орлићима после овог пораза остаје само теорија да могу да се домогну другог места и пласмана у полуфинале јер им је, уз победу Енглеза над Израелом у последњем колу, потребно да савладају убедљиво Аустрију како би имали бољу гол-разлику, јер је у међусобном скору било нерешено са Израелцима (2:2).
Што се тиче меча са Енглеском, наивно смо га изгубили. Олако су наши фудбалери дозволили Скарлету да у петом минуту неометано савлада голмана Лукића и донесе предност Енглезима. Нисмо могли много тога да повежемо у игри, а селектор Јовић треба да се запита зашто је одлучио да почне меч без Немање Мотике, који је био један од запаженијих на мечу са Израелом.
Немоћ нашег тима у првом полувремену осликава се у покушају јединог коме се играо фудбал Кнежевића са 30 метара право у голмана Кокса. Сваку наду у преокрет у нашем тиму убио је детаљ из 40. минута, смушена реакција голмана Лукића и други гол спретног Скарлета, шах-мат пред сам одлазак на одмор.
Пробао је селектор Јовић увођењем Мотике и Јојића да подигне игру свог тима, али су Орлићи раширили крила само у 15 минута наставка када су пропустили све полушансе преко Милетића и већ поменутог Јојића, али безопасно по голмана Кокса.
Енглези су на другој страни изменама на средини умртвили игру после једног часа и сасекли наш тим у нападима, да би све то крунисали трећим поготком на мечу преко сјајног Чуквуемеке.
Као у претходна два наврата, још једном је погрешила наша одбрана, капитен Лековић предао лопту у ноге енглеском везисти који је лукавим ударцем по земљи повисио на 3:0. У самом финишу, надокнади резервиста Џебисон је поставио коначних 4:0.
Орлићима тако уочи последњег кола остаје само теорија да могу до другог места, али имају мотива и да победе Аустрију у суботу и буду трећи у групи.
Наиме, уколико наши омладинци такмичење заврше на трећем месту, играће са трећепласираном селекцијом из групе А бараж за пласман на Светско омладинско првенство у Индонезији следеће године, чувени Мундијалито.
СРБИЈА (4-3-3): Лукић – Лазић, Илић, Лековић, Крсмановић – Станковић, Петковић, Кнежевић – Милетић, Лазетић, Миладиновић.
ЕНГЛЕСКА (4-2-3-1): Кокс – Нортон-Кафи, Кансах, Хемфрис, Дојл – Ирегбунам, Чуквуемека – Скот, Бајно-Гитенс, Вејл – Скарлет.
21:49 22.06.2022
91’ – Енглези дали и четврти
Још један гол за Енглезе, стрелац је резервиста Џебисон.
21:41 22.06.2022
85’ – Мотика опробао ударац
Покушао је крилни нападач Црвене звезде левицом да изненади голмана Енглеске, али непрецизно поред гола.
21:33 22.06.2022
76’ – Делује да смо се предали
Све је изгледа готово у Бањској Бистрици, и једни и други као да једва чекају крај меча.
21:25 22.06.2022
68’ – Енглези дали трећи
Још један погодак за Острвљане, стрелац је Чуквуемека. Велики кикс капитена Лековића после кога су срушене све наде нашег тима у преокрет на овом мечу.
21:19 22.06.2022
63’ – Измене и код Орлића
У игри су Ајдар и Ратков, а на клупу ће Лазетић и Крстајић.
60’ – Прве измене код Енглеза
Уместо Ирегбунама и Бајно-Гитенса на терену су Ремзи и Девајн.
21:15 22.06.2022
57’ – Добар покушај Јојића
Унелеле су резерве доста живости у игру нашег тима, Никола Јојић је управо опробао ударац са око 20 метара, али опет је на месту био голман Кокс. За разлику од првог полувремена играм много боље у наставку.
21:07 22.06.2022
49’ – Мало живости Орлића
Коначно једна смислена акција нашег тима, Милетић се убацио у шеснаестерац Енглеза, али није најбоље захватио лопту. Ипак, акција која храбри...
21:02 22.06.2022
46’ – Почело друго полувреме!
Две измене у нашем тиму, на терену су Немања Мотика и Никола Јојић, изашли су Кнежевић и Миладиновић.
20:48 22.06.2022
45’ – Крај првог полувремена!
Лоше издање наших дечака, и две казне које је сервирао млади нападач Тотенхема Дин Скарлет. Енглези имају велику предност на паузи.
20:39 22.06.2022
40’ – Опет Скарлет! Енглези воде са 2:0
Још једна смушена реакција наше одбране, тачније голмана Лукића који је испустио лопту право на ногу нападачу Тотенхема, који не греши. Велики проблеми за Орлиће.
20:38 22.06.2022
36’ – Коначно шут Орлића
Покушао је Кнежевић, са преко 30 метара, али право у голмана Кокса.
20:36 22.06.2022
34’ – Слаба Србија
Не успевају наши момци никако да направе конкретну акцију на овом мечу. Добро Енглези стоје и често терају наше штопере да враћају лопту голману Лукићу.
20:32 22.06.2022
32’ – Жути за још једног Енглеза
У опасном налету је био Бајно-Гитенс, уклизао му наш фудбалер, али је Енглез већ почео да пада на шта главни судија није насео. Дао му је жути за симулирање.
20:25 22.06.2022
23’ – Енглез први пожутео
Прва јавна опомена на овом мечу, добио ју је Тим Ирегбунам због фаула над Кнежевићем. Миран период игре, без прилика на обе стране.
20:17 22.06.2022
15’ – Отворена утакмица
Игра се активно на обе стране у овим тренуцима, и једни и други покушавају да наметну свој ритам, наш тим покушава да успостави доминацију.
20:11 22.06.2022
9’ – Промашај Кнежевића
Добар напад нашег тима, Лазетић је оставио лопту Кнежевићу на пет метара, али је овај слабо шутирао право у голмана Кокса.
20:05 22.06.2022
5’ – Енглези воде
Стрелац је Дин Скарлет! Смушено је реаговала одбрана нашег тима, а млади нападач Тотенхема лако матирао голмана Лукића.
20:04 22.06.2022
3’ – Добар старт наших момака
Наши момци су од старта кренули офанзивно, први је запретио Лазетић, али је изблокиран из добрепозиције.
20:01 22.06.2022