Детаљ са утакмице Србија – Казахстан на Олимпијским играма - Sputnik Србија

Делфини уз драму срушили Аустралију

Ватерполисти Србије савладали су Аустралију са 6:5 (1:1, 2:2, 2:2, 1:0) у другом колу групне фазе на Светском првенству у Мађарској.
Овом победом Делфини су задржали прво место у групи и остали у прилици да изборе директан пласман у четвртфинале (уколико победе Казахстан у последњем колу), иако су се поштено намучили у дуелу са незгодним ривалом који је био егал пуне три четвртине.
Мучила се чета Дејана Савића на овом мечу. Игра у одбрани је била добра, али је у нападу доста тога шкрипало. Прва четвртина завршена је резултатом 1:1, за Србију је погодио Никола Јакшић, док је на другој страни изједначио Блејк Едвардс.
У другој четвртини иста слика. Бриљирао је голман Аустралијанаца Портер који је до истека полувремена уписао чак седам одбрана. Нејтан Пауер је довео Аустралију у вођство, изједначио је Душан Мандић из петерца, а затим је постигао још један гол за 3:2, али и промашио један пенал, што је казнио Џорџ Форд и изједначио на 3:3 пред полувреме.
© Tanjug / TANJA VALICРепрезентативац Србије Душан Мандић
Репрезентативац Србије Душан Мандић - Sputnik Србија, 1920, 23.06.2022
Репрезентативац Србије Душан Мандић
Дејан Савић је заменио голмана на полувремена, међу стативе је стао Добожанов, а Лукић је погодио за 4:3 са играчем више и ово је био тек други гол из шест покушаја са играчем више. Убрзо је узвратио најбољи играч Аустралије Нејтан Пауер за 4:4, после неколико великих промашаја нашег тима.
Аустралија је преко Едвардса повела после дужег времена са 5:4 на минут пре краја треће четвртине, али је узвратио Драшовић са играчем више за 5:5 уочи последње деонице. А тамо, опет мучење и само гол за осам минута који је постигао Никола Лукић на три минута до краја и њиме донео нашем тиму вредан тријумф.
Одбранили су Делфини стечену предност у финишу и успели да матирају Аустралијанце за вероватно прво место у групи и директан пласман у четвртфинале који ће моћи да овере против Казахстана у суботу од 18 часова.
18:52 23.06.2022
29' – Ево га! Води Србија!
Никола Лукић другим голом доноси вођство Србији. Браво за ватерполисту Радничког.
Србија – Аустралија 6:5.
18:51 23.06.2022
28' – Неће у гол, па неће!
Како брани Портер, алал му вера. Два зицера је скинуо нашим момцима за непун минут.
Србија – Аустралија 5:5.
18:44 23.06.2022
24' – Нерешено и после треће четвртине!
Добра реакција наше одбране и голмана Добожанова у финишу. Нерешено је после три четвртине.
18:42 23.06.2022
23' – Експресан одговор!
Експресан одговор нашег тима са играчем више на другој страни. Драшовић за 5:5.
18:41 23.06.2022
23' – Аустралија води после доста времена
Воде Аустралијанци, стрелац је Блејк Едвардс.
Србија – Аустралија 4:5.
18:40 23.06.2022
22' – Превише "испаљивања"
Приметио је то и селектор Дејан Савић малочас на тајм-ауту. Доста промашаја нашег тима.
Србија – Аустралија 4:4.
18:35 23.06.2022
19' – Прелепа акција и изједначење
Прелепо су комбиновали Аустралијанци са играчем више, а Пауер погодио за ново изједначење.
18:32 23.06.2022
18' – Лукић доноси предност Србији
Коначно добра и ефикасна акција нашег тима и погодак. Немоћан је голман Портер.
Србија – Аустралија 4:3.
18:26 23.06.2022
16' – Нерешено и на полувремену!
Бриљира голман Аустралије Портер са седам одбрана. Наши лоши у игри са играчем више и отуда егал после две четвртине.
Србија – Аустралија 3:3.
18:24 23.06.2022
15' – Ново изједначење!
Џорџ Форд користи несмотреност наше одбране и враћа меч у егал.
18:23 23.06.2022
14' – Мандић се искупио, Србија води!
Брзо се искупио Душан за промашени петерац, сјајно шутирао са свог десног крила и донео предност Србији.
Србија – Аустралија 3:2.
18:21 23.06.2022
13' – Мандић промашио пенал!
Још једну сјајну шансу је имао наш најбољи играч, али је голман Портер одбранио петерац.
Србија – Аустралија 2:2.
18:17 23.06.2022
10' – Изједначење!
Душан Мандић користи најстрожу казну. Србија изједначила из петерца.
18:15 23.06.2022
9' – Воде Аустралијанци!
Нејтан Пауер је јаким ударцем матирао нашег голмана Митровића и донео предност Аустралији.
Србија – Аустралија 1:2.
18:11 23.06.2022
8' – Нерешено после прве четвртине
Имали су наши момци неколико прилика да стекну предност, али је голман Аустралије био солидан.
Србија – Аустралија 1:1.
18:08 23.06.2022
6' – Аустралија изједначила
Нису наши имали среће јер су погодили стативу и одмах је на другој страни уследила казна.
18:06 23.06.2022
4' – Србија води!
Никола Јакшић са десног крила доноси предност нашем тиму прецизним ударцем.
Србија – Аустралија 1:0.
18:04 23.06.2022
3' – Без гола на обе стране
По два неискоришћена напада имали су и једни идруги, наши су пропустили прилику и са играчем више.
Србија – Аустралија 0:0.
17:57 23.06.2022
Добра подршка за Делфине
Завршено је интонирање химни, очекујемо почетак меча. Инчае, на трибнама је приметно да имамо више навијача и да ће наш тим имати гласну подршку.
17:35 23.06.2022
Радуловић: Морамо боље у одбрани
„Нисмо против Америке играли добро у одбрани. На крају смо показали карактер и победили. Предстоје нам дуели са Аустралијом и Казахстаном у којима имамо два задатка - да победимо и да пружимо бољу игру испред голмана Митровића", рекао је бек нашег тима Марко Радуловић.