Српски ватерполиста Душан Мандић - Sputnik Србија

Делфини силовито до четвртфинала

Ватерполо репрезентација Србије оверила је убедљивим тријумфом над селекцијом Казахстана 22:3 (4:0, 8:1, 5:0, 5:2) прво место у групи и пласман у четвртфинале на Светском првенству у Мађарској.
Делфини су, очекивано, уписали и трећу победу и остварили примарни план, а имаће чак четири дана да се одморе и спреме за четвртфинале и почетак борбе за медаљу.
Меч у Сегедину био је само јачи шутерски тренинг за наш тим који је прописно демолирао недораслог противника. Било је јасно то већ после прве четвртине коју смо добили са 4:0, а када је у другој попустила концентрација ривала дали смо им дупло више – 8:1.
Једине голове на мечу за Казахстан постигао је играч с наших простора Срђан Вуксановић, док је у нашем тиму најефикаснији у нашем тиму био Страхиња Рашовић са шест погодака. Њега су сјајно пратили Радомир Драшовић и Марко Радуловић који су дали по три гола.
Доминирао је наш тим и у другом полувремену, са још пет голова у трећој деоници максимално је увећао предност, док је у четвртој четвртини само рутински одрадио посао и оверио пролаз у следећу фазу.
Мечеви четвртфинала на програму су тек у среду, а ривал наше репрезентације биће познат тек после мечева осмине финала који су на програму у понедељак.
19:02 25.06.2022
32' – Рашовић за крај и убедљив тријумф!
Страхиња Рашовић још једном погађа и то је то! Убедљив тријумф за ватерполисте Србије.
Србија - Казахстан 22:3.
19:00 25.06.2022
30' – Рашовић наставља да погађа
Страхиња Рашовић увећава предност.
Србија - Казахстан 21:3.
18:59 25.06.2022
30' – Вицо рутински
Нови гол за наш тим, стрелац је центар Вицо.
Србија - Казахстан 20:3.
18:58 25.06.2022
29' – Опет Вуксановић
Наставља Вуксановић серију, трећи гол за њега.
Србија - Казахстан 19:3.
18:53 25.06.2022
27' – Првенац Суботића
Коначно се и Гаврил уписао у стрелце.
Србија - Казахстан 19:2.
18:50 25.06.2022
26' – Други гол за Казахстан
Опет је Вуксановић стрелац.
Србија - Казахстан 18:2.
18:48 25.06.2022
25' – Радуловић се распуцао
Повећава предност нашег тима млади Ријечанин. Његов трећи погодак.
Србија - Казахстан 18:1.
18:45 25.06.2022
24' – Расте предност после треће четвртине!
Немања Вицо постиже други гол на мечу у последњем минуту. Крај треће четвртине.
Србија - Казахстан 17:1.
18:43 25.06.2022
23' – Расте...
И Душан Мандић се уписао у стрелце.
Србија - Казахстан 16:1.
18:42 25.06.2022
23' – Расте предност
Страхиња Рашовић погађа после акције са играчем више.
Србија - Казахстан 15:1.
18:38 25.06.2022
20' – Опет Драшовић
Користи Радомир чињеницу да Казахстанци не знају где бију и постиже трећи гол.
Србија - Казахстан 14:1.
18:37 25.06.2022
19' – Повећава се предност
Први гол за наш тим у наставку постиже Драшовић.
Србија - Казахстан 13:1.
18:29 25.06.2022
16' – Доминација на полувремену!
И Вицо је погодио мрежу Казахстана. Игра мачке и миша у Сегедину.
Србија - Казахстан 12:1.
18:27 25.06.2022
14' – Нови гол Србије
Страхиња Рашовић још једном погађа мрежу немоћних Казахстанаца.
Србија - Казахстан 11:1.
18:26 25.06.2022
13' – Шутерски тренинг
И десети гол за Србију стиже из петерца, стрелац је Радуловић.
Србија - Казахстан 10:1
18:24 25.06.2022
13' – Нови гол Србије
Девети гол за Србију из петерца, стрелац је Страхиња Рашовић.
Србија - Казахстан 9:1
18:22 25.06.2022
12' – Драшовић повећава
Нови гол за Србију, Радомир Драшовић се уписао у стрелце.
Србија - Казахстан 8:1.
18:20 25.06.2022
11' – И Радуловић се уписао
Расте предност Србије, Марко Радуловић је погодио мрежу Казахстана.
Србија - Казахстан 7:1.
18:19 25.06.2022
10' – Гол за Казахстан!
Смањују Казахстанци из петерца, стерелац је Душан Вуксановић.
Србија - Казахстан 6:1.
18:17 25.06.2022
10' – Ево и шестог гола!