Орлићи - Sputnik Србија

Неуспех Орлића на Европском првенству уз три примљена гола после корнера

Млади српски фудбалери поражени су од Аустрије у последњем мечу Европског првенства у Словачкој – 2:3 и то уз три примљена гола после корнера. Тако су завршили такмичење као последњи у групи.
На овај начин Србија нити је прошла групу Европског првенства, нити ће учествовати на следећем Мундијалиту.
Мора се рећи да се овакав исход и наговештавао од прве утакмице са Израелом у којој су Орлићи једва избегли пораз, а онда су уследили порази и од Енглеза и ево сада од Аустријанаца.
Не само да Орлићи нису прошли у полуфинале, већ су себи ускратили право да играју за пласман на Мундијалито, за шта је било потребно пласирати се међу три најбоља у групи.
Забрињава податак да је Србија на три меча примила девет голова, а на овом мечу против Аустрије сва три пала су после корнера.
Кверфелд је постигао два гола, Валнер један, док су за Орлиће прецизни били Лазетић и Ратков који је у 88. минуту само дао наду српском саставу.
Када се све сабере и одузме, ово Европско првенство у Словачкој за играче до 19 година памтићемо као тотални неуспех наше експедиције.
21:54 25.06.2022
КРАЈ - 2:3
21:49 25.06.2022
Притискају Орлићи!
90’ – Сада су српски репрезентативци кренули на све или ништа.
21:47 25.06.2022
ГООООЛ – 3:2
88’ – Постигла је Србија гол преко Раткова и сада нашим фудбалерима треба још један да би изборили реми.
21:43 25.06.2022
Орлићи пред новим поразом
84’ – Нападају Орлићи, али делује да су пред новим поразом. Морају да постигну гол хитно ако желе нешто да промене.
21:34 25.06.2022
Орлићи у тешкој ситуацији
75’ – Српском тиму потребна су барем два гола да би дошли до ремија. Тежак посао је пред Орлићима.
21:25 25.06.2022
Невероватно, Србија и трећи гол прима после корнера!
66’ – Ово је за рубрику веровали или не, Србија је и трећи гол примила после корнера! Валнер је стрелац - 3:1.
21:23 25.06.2022
Могу ли Орлићи да се врате?
64’ – Важно је да Орлићи узму барем бод, како би били трећи и играли против Словачке за пласман на следећи Мундијалито. Зато је важно да се одигра до краја.
21:14 25.06.2022
Србија опет прима гол после корнера
55’ – Кверфелд је опет искористио шансу после корнера и довео Аустрију у предност. Аустрија води са 2:1, Орлићима је веома важно да дођу барем до бода на овој утакмици, због Мундијалита.
21:11 25.06.2022
Србија држи конце игре?
51’ – Стиче се утисак да је Србија почела да држи конце игре у својим рукама, те да чека прави моменат да зада ударац Аустријанцима.
21:05 25.06.2022
Почело је друго полувреме
46’ – Почео је други део игре, имаће шансу Орлићи да потпуно преокрену ток утакмице и да дођу до тријумфа. Показали су реакцију.
20:46 25.06.2022
ГООООООЛ – 1:1
45’ – Србија долази до гола преко Лазетића, сада је 1:1! После овог гола Орлићи имају резултат који им даје шансу да буду чак и други уколико славе. А бод је довољан за треће место. Полувреме.
20:40 25.06.2022
Ајдар поново у нападу
38’ – По трећи пут је пробао Ајдар, али ни овога пута није успео да затресе мрежу. Сада је недостајало снаге у ударцу.
20:34 25.06.2022
Чека се реакција
32’ – Орлићи губе, али није све изгубљено. Видећемо да ли ће успети да се врате после примљеног поготка од Аустријанаца.
20:26 25.06.2022
Аустрија води
25’ – Одмах после корнера Аустрија долази у предност и води са 1:0! Кверфелд, штопер, постиже погодак. Штета, штета, штета... Има ипак довољно времена наш тим да дође барем до бода.
Аустрија опасно прети
25’ – Демир је пробао са огромне удаљености, запретио је Лукићу, а онда је Аустрија поново имала добру шансу и Лукић је одбранио.
20:18 25.06.2022
Добра прилика за Ајдара
17’ – Лепо додавање Кнежевића за Ајдара, лепа акција, изашао је наш нападач испред гола и шутирао високо.
20:14 25.06.2022
Период мирније игре
12’ – Србија тражи начине да дође до гола Аустрије, Лазетић је био у једном добром покушају, али није био довољно брз да превари чувара.
20:08 25.06.2022
Велика шанса за Аустрију
6’ – Кнолмилер је шутирао снажно, био је искоса испред гола Србије и био је веома близу да донесе предност Аустрији. Важно је рећи и да Енглеска води против Израела са 1:0.
20:05 25.06.2022
Орлићи офанзивни
3’ – Од самог почетка дуела Србија је кренула офанзивно. Нашем тиму је и бод довољан да дође до трећег места у табели. Али, пробаће Орлићи да прођу и у полуфинале.
20:01 25.06.2022
Утакмица је почела
1’ – Почела је утакмица, чују се повици подршке са трибина нашим Орлићима. Први напад има Аустрија.