Ватерполиста Србије Душан Мандић у финалној утакмици Европског првенства против Црне Горе - Sputnik Србија

Делфини поражени, Хрвати иду у полуфинале

Ватерполисти Србије поражени су у четвртфиналу Светског првенства од селекције Хрватске са 12:14. На тај начин Хрвати иду у полуфинале, док Делфини остају без медаље.
Од самог старта дуела па све до краја Хрватска је имала предност, водила је, Делфини су у неколико наврата успевали да запрете, али нису били довољно добри.
Превише грешака правио је тим Дејана Савића, није успевао да реализује нападе са играчем више и ту највише лежи разлог овог тешког пораза.
Делфини су примили један гол у првој четвртини, а онда до краја меча још чак 13. То је превише да би се стигло до полуфинала Светског првенства.
Деловало је на старту да би српски тим могао на темељу добре дефанзиве да пронађе на крају начин да сруши Хрвате, али недостајало је расположених играча у нападу.
Јесу погађали Мандић, Рашовићи и Јакшић, међутим видело се да је смена генерација дала маха, те да се не ради о истој генерацији која је доминирала последњих десетак, 15 година у свету ватерпола.
За више, потребно је више. Овако - четвртфинале је остало крајњи домет. Нажалост.
17:06 29.06.2022
Готово, Хрвати иду у полуфинале
8' – Хрватска је славила на крају, ништа од полуфинала за Делфине - 12:14
17:04 29.06.2022
Последњи минут
8' – Мандић је погодио, али остало је само још минут – 12:14
17:02 29.06.2022
Хрвати убедљиво воде
6' – Не вреди, Хрвати играју једноставно боље, сада су лобовали Митровића – 11:14
17:01 29.06.2022
Радуловић!
6' – Трачак наде за Делфине, Радуловић је био прецизан – 11:13
16:57 29.06.2022
Нове грешке Делфина
3' – Настављају српски ватерполисти да греше, не играју добро играча више и зато Хрвати воде – 10:13.
16:56 29.06.2022
Жувела погађа снажно
2' – Снажан ударац са велике раздаљине, Жувела је провукао лопту поред Митровића – 10:12
16:55 29.06.2022
Рашовић!
2' – Сјајно је погодио Рашовић и то са контра стране, јако важан гол – 10:11
16:54 29.06.2022
Букић кажњава Делфине
1' – Док Србија није искористила напад са играчем више, Хрватска јесте и зато води – 9:11
16:53 29.06.2022
Почела је последња четвртина
1' – Први напад имају Делфини, ево шансе можда за изједначење. Драшовић није погодио са играчем више - 9:10.
16:50 29.06.2022
Крај треће четвртине – 9:10
8' – На крају се и добро завршило, све ће се решавати у последњих осам минута.
16:49 29.06.2022
Мајсторија Рашовића!
8' – Бруталан лоб Рашовића, Делфини су у утакмици, прелеп потез -9:10
16:47 29.06.2022
Опет Лазић
7' – Лазић доводи Хрвате до 8:10, гол у последњој секунди напада.
16:45 29.06.2022
Петерац
5' – Ево петерца за Делфине, шанса да приђемо на гол заостатка – 8:9! Опет смо у игри!
16:43 29.06.2022
Мандић још једном!
4' – Држи Мандић нашу репрезентацију у игри – 7:9
Поново је три разлике
4' – Франко Лазић је вратио противника на три гола разлике, тешко све ово делује – 6:9
16:41 29.06.2022
Коначно Мандић!
4' – Ево Душана Мандића, сјајан гол – 6:8! Морају да се размрдају наши момци, да пробају да стигну предност противника. Једна добра одбрана је потребна.
16:39 29.06.2022
Србија каска три гола
4' – Опет Врлић са стативе, сада је већ Хрватска далеко ближа полуфиналу – 5:8
16:37 29.06.2022
Србија каска два гола
2' – Е сада је Хрватска стигла до два гола предности и може се рећи да су Делфини у незавидној ситуацији - 5:7
16:36 29.06.2022
Не стају Хрвати
2' – Не престају Хрвати да праве проблеме, Вукичевић је погодио и Хрвати воде са 5:6.
16:34 29.06.2022
Почела је трећа деоница
1' – Гаврил Суботић доноси гол Србији, много важан потез, сада је 5:5! Можда је ово моменат да Делфини прораде.