Србија поново „потопила“ Америку и освојила пето место на СП

© REUTERS / GONZALO FUENTESБранислав Митровић, голман ватерполо репрезентације Србије
Бранислав Митровић, голман ватерполо репрезентације Србије - Sputnik Србија, 1920, 03.07.2022
Ватерполисти Србије заузели су пето место на Светском првенству у Мађарској, након што су победили Сједињене Амерички Државе резултатом 13:10.
Био је то други дуел Делфина и САД на Светском првенству, а тим Дејана Савића је успео да упише и другу победу.
Подмлађена Србија показала је да поседује велики потенцијал, само је потребно да се екипа коју предводи искусни Дејан Савић уигра, а то би могло већ да буде на Европском првенству које ће у августу бити одржано у Риму.
Уводна четвртина окончана је без победника – 3:3, али су зато Делфини у другој деоници успели да се „одлепе“ на два разлике 8:6.
Блистао је Страхиња Рашовић, наш најбољи стрелац на Светском првенству са 17 голова, а имао је подршку Душана Мандића, Саве Ранђеловића као и Марка Радуловића.
Одличан је на голу био Бранислав Митровић који је до полувремена имао 50 одсто одбрањених шутева Американаца. У наставку је шансу добио и Лазар Добожанов који је такође чуда чинио међу стативама, показавши да ће Савић у будућности озбиљно моћи да рачуна на њега јер је за две четвртине уписао чак 11 одбрана.
САД имају можда и најталентованију генерацију у последњих десет година, предводи их Дејан Удовичић, али поново нисумогли да парирају распуцаним српским ватерполистима.
Одлично су Делфини користили играча више, напади су били течни, дистрибуција лопте правовремена, а све то су головима крунисали Рашовић, Мандић, Ранђеловић.
Од 20 часова у финалу се састају Шпанци и Италијани.