Белгијанци неће да играју нови меч, али то не брине Србију

© Фото : fiba.basketballБобан Марјановић на мечу са САД
Бобан Марјановић на мечу са САД - Sputnik Србија, 1920, 04.07.2022
Због проблема са нестанком струје у нишкој дворани Чаир квалификациони меч за Светско првенство између Србије и Белгије одложен је за понедељак од 19 часова, али према незваничним информацијама, гости су одбили да поново изађу на терен.
Београдски медији који су били на лицу места кажу да Белгијанци не желе да играју у понедељак.
Према извештају репортера Спорт клуба који су били у Чаиру, Белгијанци су наводно саопштили да не желе да играју утакмицу против Орлова.
С обзиром на то да је ФИБА већ одлучила да одложи сусрет који је почео у недељу од 21 час и било је одиграно свега два минута, пре него што је нестало струје, а гости су водили резултатом 6:3, утакмица би била регистрована слубженим резултатом 20:0 у корист Србије.
У току дана се очекују нове и прецизније информације око тога да ли ће Белгијанци заиста одбити да играју поновљени меч или ће он бити регистрован победом Србије.
Чињеница је да су кошаркаши обе селекције били вољни да наставе сусрет у недељу касно увече, чак и након 22 часа пошто је након три нестатнка струје коначно засијала дворана Чаир, али је било прекасно.
Температура је порасла за чак седам, до осам степени, било је изузетно спарно и клизаво јер око 45 минута нису радили сви клима уређаји који регулишу температуру у дворани.