Алекса Аврамовић - Sputnik Србија

Тежак пораз Орлова у Нишу

Кошаркашка репрезентација Србије поражена је од Белгије у Нишу у оквиру квалификација за Светско првенство – 73:74. Са овим поразом значајно су Орлови себи отежали пут ка Мундобаскету који се одржава 2023. године.
Просто је невероватно да су Орлови водили и са 11 поена предности у последњој четвртини и да су изгубили сусрет који је одигран у дворани Чаир.
Све ово значи да ће српска репрезентација проћи у следећу рунду квалификација са скором 1-3 и тако је ставила знак питања изнад могућег пласмана на Мундобаскет.
Никако нашем тиму ово није било потребно...
Мораће тим Светислава Пешића да јури победе у свих шест утакмица у наредној рунди и да се надају да ће им се резултати осталих утакмица поклопити.

Најефикаснији у редовима Орлова били су Вања Маринковић са 14 и Немања Бјелица са 12 датих поена. Белгијанце су до победе водили Исмаел Бако са 17 и Емануел Леконт и Ретин Обасохан са по 16.
Јуче је у Нишу нестало струје, а вечерас се наша репрезентација играчки угасила у завршници и дозволила противнику велики преокрет.
Видећемо какве ће бити последице овог пораза, као и оног од Летоније. Пласман на Светско првенство је доведен под велики знак питања.
Меч сте могли да пратите уз Спутњик у текстуалном преносу.
20:47 04.07.2022
Тежак пораз Орлова у Нишу - 73:74. Видећемо какве ће све последице овај пораз донети.
Последњи минут
40' – Погађа Леконт – 73:74
20:44 04.07.2022
40' – Последњи минут, Орлови воде поен разлике.
20:43 04.07.2022
Јарамаз фаулиран у шуту за три
39' – Јарамаз ће имати три слободна бацања – 73:72
20:41 04.07.2022
Два минута до краја
38' – Неизвесно је у Нишу, а Леконт погађа уз фаул – 71:72
20:40 04.07.2022
Велика серија Белгијанаца
38' – Драма у Нишу, Леконт је погодио тројку, затим Белгијанци имају још један напад и сада су Орлови у проблему – 71:69.
20:37 04.07.2022
Тројка Де Зеува
36' – Никако Белгијанци да одустану, не предају се и даље праве проблеме Орловима – 71:66
20:35 04.07.2022
Пет минута до краја
35' – На пет минута пре краја меча Орлови воде, а Јарамаз је сјајним продором дигао предност на 71:61
20:33 04.07.2022
Давидовац!
35' – Сјајан потез новог кошаркаша ЦСКА из Москве, погодио је тројку, али и даље Орлови имају проблема у одбрани да затворе брзе нападе Белгијанаца – 68:59
20:30 04.07.2022
Марјановић!
33' – Сјајан потез Бобана Марјановића, погодио је у свом стилу и вратио је Орлове на двоцифрену предност. Још седам минута до веома битног тријумфа.
20:27 04.07.2022
Орлови на 10 разлике
31' – Коначно је Србија отишла на 10 разлике, води са 63:53 и сада је јасно да су наши репрезентативци на добром путу да славе
20:22 04.07.2022
Крај треће деонице
30' – Тројка Тодоровића више је него легла Орловима који су повели 58:51 крајем треће деонице, а у последњу четвртину улазе са 60:53
20:18 04.07.2022
Аврамовић држи Орлове у предности
28' – Србија води 51:48, али никако Орлови не успевају да се одлепе на неку сигурну раздаљину. Ево сада тројке Аврамовића за 54:48
20:13 04.07.2022
Одбрана штуца
26' – Све што Орлови добро ураде у нападу, не успевају да задрже јер уследи неки кош Белгијанаца из неизрађене ситуације – 49:45
20:12 04.07.2022
Сјајна рола Маринковића
26' – Сада је после тројке Вања успео и у продору да избори фаул и да са пенала доведе Орлове до 49:43
20:07 04.07.2022
Тројка Маринковића!
25' – Важан потез, Маринковић наставља да погађа тројке, ово му је четврта на мечу – 46:43
20:05 04.07.2022
Леконт даје тројку
23' – Никако Орлови да се одлепе, сада је Леконт убацио тројку и држи Белгијанце у егалу – 43:43.
20:02 04.07.2022
Тројка Бјелице
22' – Јако битан моменат, Бјелица је погодио тројку из ћошка, Србија води са 43:40.
20:01 04.07.2022
Јарамаз!
21' – Јарамаз је отворио меч са сјајним протрчавањем и тако је довео Орлове у предност од 40:38
19:59 04.07.2022
Почело је друго полувреме
21' – Сада је време да Орлови одиграју како знају и да преломе утакмицу на своју страну. Бодови се преносе у наредну рунду и много је битно да падну Белгијанци.