Деби из снова – Јовић дао четири гола за Фиорентину /видео/

© AP Photo / Alvaro BarrientosСрпски фудбалер Лука Јовић
Српски фудбалер Лука Јовић - Sputnik Србија, 1920, 12.07.2022
Лука Јовић постигао је чак четири гола против Вићенце на свом првом наступу у дресу Фиорентине, у пријатељској утакмици. Тиме је наговестио да би одлазак из Реал Мадрида могао да му прија у погледу веће минутаже и голова.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Фиорентина је славила са 7:0 (2:0), а Јовић је одиграо врхунски меч и овом партијом сигурно већ купио срца навијача љубичастог клуба. Све голове постигао је у другом полувремену.
Прво је био прецизан у 56. минуту из пенала који је и изнудио, а онда је у 68. повисио на 5:0 својим другим поготком.
Било је већ тада јасно да би могао да стигне до хет-трика, а то се и догодило. Феноменалан наступ Јовића одмах на дебију у дресу Фиорентине крунисан је у 79. минуту за предност Виоле над Вићенцом од 6:0.
Ни то му није било довољно па је и четвртим голом у 84. минуту додатно загрејао срца навијача.
Нестварна утакмица за српског нападача који је решио да на прави начин наследи Душана Влаховића.