Звезда славила у Лучанима и додатно „побегла“ Партизану /видео/

© Sputnik / Александар МилачићМилан Павков слави победу над Ливерпулом
Милан Павков слави победу над Ливерпулом - Sputnik Србија, 1920, 24.07.2022
Фудбалери Црвене звезде гостовали су вечерас екипи Младости из Лучана, а црвено-бели су уписали нови тријумф победом од 2:1 (1:0). На овај начин екипа Дејана Станковића додатно се одмакла Партизану на табели Суперлиге и сада има максималних девет бодова из три меча.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Голове за црвено-беле постигли су Милан Павков у 14. и Стефан Митровић у 71. минуту, а за Лучане је погодио Никола Лековић у 79. минуту.
Обично је у оваквим утакмицама важно фавориту да пробије оклоп противника, а Црвена звезда је то релативно рано урадила и после јој је било лакше да игра.
Милан Павков је у 14. минуту донео предност Звезди. Катаи је одлично проследио лопту Гобељићу који је утрчавао по десној страни, уследио је центаршут по земљи у петерац, а тамо Павкову није било тешко да упише четврти погодак у прва три кола Суперлиге.
Дејан Станковић дао је прилику у другом полувремену да у дресу Црвене звезде дебитује млади репрезентативац Стефан Митровић који је ушао у игру уместо Букарија.
Управо он повећао је предност црвено-белих на 2:0 у 71. минуту и тада је било јасно да ће црвено-бели на девет освојених бодова.
Младост је успела да учини утакмицу занимљивијом голом у 79. минуту преко Лековића, али то је било све.
У осталим утакмицама Чукарички је надиграо Напредак са 1:0, док су Војводина и Спартак, односно Вождовац и Младост ГАТ играли без голова.
Сада је Звезда на девет, а Партизан на пет освојених бодова.