Српски каубој поново решетао у Америци /видео/

Дејан Јовељић - Sputnik Србија, 1920, 25.07.2022
Млади српски нападач Дејан Јовељић (22) наставља са сјајним партијама у америчкој МЛС лиги. У дербију против Атланте јунајтед поново је био стрелац за Галакси, а поготком у петом минуту надокнаде оверио је победу свог тима од 2:0.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Био је ово девети погодак Јовељића на 19 наступа ове сезоне, а занимљиво да је на овом мечу млади Србин ушао у игру са клупе за резерве уместо чувеног Чичарита Ернандеза у 75. минуту.
Сјајно је Јовељић прошао по левом крилу и резантним ударцем у маниру највећих голгетера матирао немоћног голмана Атланте. Занимљив је и начин на који је Дејан прославио погодак, симулирајући пуцње из пиштоља, као прави каубој.
Подсетимо, Јовљић је стигао у Галакси у августу прошле године из Ајнтрахт Франкфурта за 3,5 милиона евра. У првој полусезони имао је два гола и две асистенције на 14 утакмица, да би у другој просто експлодирао и учетвростручио учинак.
Добра форма донела је момку из Бијељине и позив у национални тим код Драгана Стојковића Пиксија, а уколико настави као до сада можда ће бити и у авиону за Катар.