Ватерполисти Србије - Sputnik Србија

Италија прејака, Делфини без полуфинала Светске лиге

Ватерполо репрезентација Србије није успела да се домогне полуфинала на завршном турниру Светске лиге у Стразбуру пошто је поражена од Италије са 14:7 (3:2, 3:2, 4:2, 4:1). Тако ће изабраници Дејана Савића такмичење наставити у борби за пласман од петог до осмог места.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Нисмо отворили меч како треба. Реализација са играчем више је била катастрофална, док су Азури скоро сваку прилику користили да лаким головима направе разлику. У игри су нас држали Велкић и Вучинић, али смо на паузу отишли са голом заостатка – 2:3.
Сличан сценарио гледали смо и у другој четвртини коју је сјајним лобом отворио Фереро. Радуловић и Суботић су постигли голове за наш тим, али су се Италијани разиграли и на полувреме однели два гола разлике – 4:6.
Како је одмицала утакмица тако је и предност Италијана расла. У трећој четвртини су бомбардовали нашег голмана преко Дамонтеа и Фонделија и још једном убедљивом партијом стигли до великих 10:6.
Због тога је последња четвртина била само пука формалност. Предност Азура је расла до коначних 14:7 и заслуженог пласмана у полуфинале Светске лиге.
Најефикаснији у редовима Италијана су били Ди Сома и Дамонте са по три гола, Рицуто и Алесијани су постигли по два, а Канела, Марцијали, Фереро и Фондели по један.
Стрелци за Србију били су Гаврил Суботић са два, односно Велкић, Вучинић, Радуловић, Мартиновић и Вицо који су постигли по један погодак.
Што се тиче нашег подмлађеног тима, Делфини ће наставити такмичење у доигравању за пласман од петог до осмог места.
Марко Радуловић - Sputnik Србија, 1920, 23.06.2022
Дијамант из Ријеке сија под српском капицом: „Савић црта Србији пут до злата“
Селектор ватерполо репрезентације Србије Дејан Савић - Sputnik Србија, 1920, 20.07.2022
Савић подмладио тим за Светску лигу
15:00 25.07.2022
31' – Још минут и по до краја
Алесијани је повећао, А Вицо смањио разлику на минут и по пре краја.
Србија - Италија 7:13
14:56 25.07.2022
29' – Опет Дамонте
Трећим голом на мечу Лука повећава разлику у корист Италије.
Србија - Италија 6:12
14:51 25.07.2022
25' – Италијани немају милости
Дамонте другим голом повећава разлику у корист Италије.
Србија - Италија 6:11
14:47 25.07.2022
24' – Италијани имају велику предност после треће четвртине
Још једна убедљива четвртина за Италијане (4:2), Делфини су све даље од полуфинала...
Србија - Италија 6:10
14:44 25.07.2022
22' – Расте предност Италијана
Не вреди, пала је концентрација нашег тима, доста се греши што Италијани користе да се одлепе и приближе полуфиналу.
14:40 25.07.2022
20' – Дамонте враћа +3
Лука Дамонте сјајним ударцем враћа предност свом тиму. Немају наши решења за Азуре.
Србија - Италија 6:9
14:39 25.07.2022
20' – Мартиновић смањује
Погодио је са левог крила ватерполиста Новог Београда.
Србија - Италија 6:8
19' – Држе Азури разлику
Чим им се остави мало простора, стиже казна. Гол Ренцута за нову предност Азура.
Србија - Италија 5:8
14:35 25.07.2022
17' – Суботић узвраћа
Смањује Србија преко Гаврила Суботића који је са два гола наш најбољи играч.
Србија - Италија 5:7
14:34 25.07.2022
17' – Азури дижу предност
Рицуто је прецизан са пет мнетара, Италија води са три разлике.
Србија - Италија 4:7
14:30 25.07.2022
16' – Италијани воде на полувремену!
Нисмо искористили напад у последњим секундама, па одлазимо на паузу са два гола заостатка. Никако да нам проради игра са играчем више, али добро ту смо, ништа још није готово...
Србија - Италија 4:6
14:28 25.07.2022
16' – Суботић смањио из петерца
Опет смо олако пропустили шансу са играчем више, али смо добили петерац који је реализовао Гаврил Суботић.
14:24 25.07.2022
13' – Италијани држе три разлике
Не вреди, делују незаустављиво Азури у овој четвртини. Ди Сома новим голом враћа +3 Италијанима.
Србија - Италија 3:6
14:23 25.07.2022
12' – Радуловић смањује
Снажан шут Ријечанина са дистанце, голман Италије је био немоћан.
Србија - Италија 3:5
14:21 25.07.2022
11' – Италијани се одлепили
До највеће предности стигли су Азури у овим тренуцима преко Ди Соме. Поново смо непажљиви у одбрани, а немоћни у нападу.
Србија - Италија 2:5
14:18 25.07.2022
9' – Прелеп гол за Азуре
Фереро је сјајно лобовао нашег голмана Ристичевића и повећао вођство Италије на старту друге четвртине.
Србија - Италија 2:4
14:14 25.07.2022
8' – Италијанима припала прва четвртина!
Нисмо одиграли добро још један напад са играчем више у финишу кад се спетљо Велкић, па Азури после првих осам минута имају гол предности.
Србија - Италија 2:3
14:12 25.07.2022
7' – Узвраћају Делфини
Вучинић је сајајно шутирао са десног крила и смањио резултат.
14:11 25.07.2022
6' – Азури много бољи са играчем више
Док се ми мучимо и имамо 0/2, Италијани обилато користе играча више и зато воде са два гола разлике.
Србија - Италија 1:3
14:07 25.07.2022