Звезда преко Јерменије полеће ка Лиги шампиона

© Фото : ФК Црвена звездаДетаљ са утакмице Црвена звезда – Партизан
Детаљ са утакмице Црвена звезда – Партизан - Sputnik Србија, 1920, 26.07.2022
Фудбалери Црвене звезде започеће следеће среде поход на Лигу шампиона, а први ривал у квалификацијама биће им првак Јерменије Пјуник, који је у реваншу у Луксембургу савладао Диделанж са 4:1 и елиминисао га из трке за елитно такмичење укупним резултатом 4:2.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Први меч на програму је 3. августа на Маракани (20.45 часова), док је реванш заказан за 9. август у Јеревану.
Што се тиче реванша у Луксембургу, мало ко је очекивао велики преокрет гостију у режији босанца Луке Јуричића, који је постигао два гола на овом мечу.
Диделанж је повео преко Хасана у 21. минуту, али је само три минута касније Жунињо изједначио резулат. Тим резултатом отишло се на одмор, а у наставку као да је на терен изашао потпуно нови тим Пјуника.
Само што је кренуло друго полувреме Јуричић је донео предност гостима у 54, а да се гости не шале на овом мечу показао је Отубанђо поготком за 3:1 у 76. минуту.
Грогиране Луксембуржане дотукао је Јуричић још једним поготком у 85. па ће јерменски шампион наставити авантуру у квалификацијама за Лигу шампиона.
У сваком случају Звезда нема чега да се плаши. Она је сигуран фаворит у двомечу са јерменским шампионом који не би смео да буде фактор изненађења на путу ка плеј-офу за Лигу шампиона.