Барса и Јуве поклонили спектакл Америци – „српски суперхерој“ без улоге на терену

© AP Photo / Jeffrey McWhorterФудбалери Барселоне и Јувентуса
Фудбалери Барселоне и Јувентуса - Sputnik Србија, 1920, 27.07.2022
Фудбалери Барселоне и Јувентуса завршили су пријатељски меч у оквиру „Турнеје шампиона“ у Сједињеним Америчким Државама резултатом 2:2, а Душан Влаховић, српски репрезентативац, није улазио у игру.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Америка је чекала спектакл, а фудбалери Јувентуса и Барселона трудили су се да не разочарају.
Завршница првог полувремену донела је рафале са обе стране, а први стрелац био је Усман Дембеле за Барселону.
У 34. минуту Француз је за 1:0 погодио на асистенцију Сержињо Деста, да би само пет минута касније Јувентус је стигао до изједначења када је Мојсе Кин на асистенцију Хуана Кадуеарда затресао мрежу.
Готово да је једва прошао минут, фудбалери из Торина и даље су славили гол, да би Дембеле поново постигао погодак за нову предност.
На паузу су Каталонци отишли са резултатом који им је ишао у корист, међутим већ после пет минута игре у другом полувремену и Кин је постигао други гол.
После спектакуларна четири гола, резултат је био нерешен, али можда би другачије одлуке са клупе донеле и другачији резултат.
У игри током целе утакмице није било Душана Влаховића, а разлог зашто је Максимилијано Алегри, тренер Јувентуса, изоставио Србина није познат.