Фудбалска рапсодија Арсенала у режији Бразилца

Фудбалери Арсенала остварили су убедљив тријумф над Севиљом у мечу Емирејтс купа резултатом 6:0. У исто време у пријатељској утакмици Атлетико Мадрид је савладао Манчестер јунајтед резултатом 1:0
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Маестралу фудбалску представу приредили су фудбалери Арсенала савладавши у Емирејтс купу Севиљу са чак шест голова наспрам нуле коју су Шпанци оставили на терену.
Спектакл је начео Букајо Сака у десетом минуту после пенала, да би Арсенал већ у 13. минуту стекао 2:0 голом Габријела Жезуса.
Бразилац је бриљирао и после само два минута још једном се уписао у стрелце. Док је Севиља безуспешно тражила решење нова бомба пала је у гол Севиље у 19. минуту, а лопту је поново упутио Сака.
Некако су успели до краја полувремена Шпанци да сачувају мрежу, али Арсенал је био гладан голова.
У 77. минуту за хет-трик погађа сјајни Жесус, а у 88. минуту у стрелце се уписао и Еди Нкети који ставља тачку на сурову доминацију Арсенала.
На другој страни пријатељску утакмицу у Ослу играли су Атлетико Мадрид и Манчестер јунајтед, али у том мечу није виђено ни пола колико је приказао Арсенал.
На гол се чекало 86 минута када је Жоао Феликс затресао мрежу за 1:0 и победу Атлетика.
Алваро Мората додао је лопту Португалцу који је погодио са ивице шеснаестерца.