Квинси Мениг, Партизан - Sputnik Србија

Столица се још клима – Кипрани из корнера „ранили“ Партизанове европске снове /видео/

Фудбалери Партизана наставили су очајну серију резултата на почетку сезоне (четири везане утакмице без победе), а нови пораз од АЕК-а у Ларнаки (2:1) у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу Европе, само ће продубити кризу тима Илије Столице.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Добро су црно-бели отворили овај дуел, у првих десетак минута имали неколико покушаја са дистанце преко Натха и Дајабатеа, који су били непрецизни, али добра најава и увод у сјајну акцију за вођство из 18. минута.
Била је то стварно лепа акција црно-белих, Фејса је отворио контру, Натхо продужио до Рикарда, а овај искоса са десне стране послужио Квинсија Менига који је лако погодио мређу домажина за вођство 0:1.
Црно-бели су добро одиграли у првих пола сата када су диктирали темпо. А онда су несхватљиво пали, и физички и психички и дозволили АЕК-у да удахне ваздух и из прве шансе на мечу дође до изједначења.
Њему је кумовао и кикс голмана Стевановића после корнера, када је искусни Ненад Томовић вратио лопту Анхелу Гарсији, а леви бек Кипрана казнио то што га Натхо није покрио – 1:1.
До одласка на одмор Вујачић је имао добру шансу у 42. после прекида и центаршута Натха са леве стране, али је шутирао високо преко гола.
Друго полувреме почело је великом шансом за Рикарда Гомеша, који је погодио пречку главом у 54. минуту.
Играло се отворено на обе стране, а после троструке измене у редовима АЕК-а, домаћини су били ти који су више нападали.
© Фото: Скриншот/You Tube/FK Partizan BeogradИлија Столица, тренер, Партизан
Илија Столица, тренер, Партизан - Sputnik Србија, 1920, 04.08.2022
Израелац Алтман је у 66. минуту сјајно шутирао са левог крила, али је Стевановић некако скренуо лопту у корнер.
Тај прекид је био рак-рана Партизана, пошто је после корнера у 70. Босанац Хрвоје Миличевић искористио смушеност црно-белих и разгалио домаће навијаче – 2:1.
Пробао је Илија Столица изменама нешто да промени у псоледњих 20 минута, али је његов тим остао без идеје, самим тим и без доброг резултата у првом мечу.
Срећом, имају црно-бели прилику за поправни кроз седам дана у Хумској, питање је само да ли са истим тренером на клупи...
Судија: Андрис Тријеманс (Летонија).
АЕК ЛАРНАКА (4-2-3-1): Пирић – Росалес, Миличевић, Томовић, Анхел Гарсија (од 81. Кристофуру) – Луис Густаво, Ојер – Фарај (од 90. Мамас), Тричковски (од 61. Алтман), Ђурчо (од 61. Гама) – Олатунџи (од 61. Лопез).
ПАРТИЗАН (4-3-3): Стевановић - Филиповић (од 63. Живковић), Вујачић, Саничанин, Урошевић - Фејса, Натхо (од 74. Баждар), Андраде (од 82. Белић) - Мениг (од 81. Лутовац), Дијабате (од 81. Терзић), Рикардо.
Илија Столица, тренер, Партизан - Sputnik Србија, 1920, 03.08.2022
Вапај Илије Столице са Кипра – „Потцењени смо, неко намерно уноси немир у Партизан“
19:47 04.08.2022
90' – Играће се још шест минута!
Толико износи надокнада времена у другом полувремену.
19:35 04.08.2022
80' – Столица почео да мења
Покушава Илија Столица изменама да промени нешто, али слаба вајда за сада. Партизан је без идеје у финишу.
19:24 04.08.2022
70' – ГОЛ за АЕК!
Стртелац је Хрвоје Миличевић. Фудбалер родом из Босне и Херцеговине најбоље се снашао у петерцву црно-белих и после гужве и корнера и затресао мрежу Стевановића.
19:21 04.08.2022
66' – Стевановић сачувао Партизан
Сјајан продор Израелца Алтмана и ударац са левог крила, али је голман црно-белих избио лопту у корнер.
19:17 04.08.2022
63' – Измена и у Партизану
Уместо Филиповића на терену је Марко Живковић.
19:16 04.08.2022
62' – Три измене код Кипрана
Лопез је ушао уместо Олатунџија, Гама мења Ђурча, а Алтман уместо Тричковског.
19:09 04.08.2022
54' – Пречка спасила АЕК
Сјајна прилика за Београђане, Рикардо Гомеш је тукао главом са пет метара, али је пречка сачувала мрежу голмана домаћих Кенана Пирића.
19:00 04.08.2022
46' – Почело је друго полувреме
С центра су сада први кренули домаћини. Нема измена у саставима тимова.
18:53 04.08.2022
Гробари стигли до Кипра
Црно-бели на овом мечу имају подршку око 15 својих највернијих навијача који су стигли у Ларнаку. Наравно, домаћини су у већем броју и навијају током целе утакмице. Иначе, Гробари су се задржали на трибини само 11 минута, јер их је полиција извела са стадиона.
Гробари на Кипру - Sputnik Србија
18:45 04.08.2022
45' – Крај првог полувремена!
По једну добру прилику у финишу имали су и једни и други. Вујачић је главом био непрецизан у 42. на центаршут Натха, а потом Стевановић избио у корнер опасан ударац Гонзалеса са дистанце у 45.
18:40 04.08.2022
40' – Осилио се домаћин
Много боља игра АЕК-а после изједначења, Партизан као да је неко пресекао па не могу да повежу неколико пасова и пређу на половину Кипрана.
18:32 04.08.2022
34' – ГОЛ за АЕК
Из прве шансе домаћин је стигао до поготка. Велики пропуст голмана Стевановића после корнера, Томовић је вратио лопту Анхелу Гарсији, а леви бек казнио то што га Натхо није покрио за 1:1.
18:28 04.08.2022
30' – Партизан одличан у првих пола сата
И игра и резултат, све је на страни Партизана у ових првих пола сата што се и види на семафору. АЕК не успева да повеже неку акцију и не делује опасно по гол који чува Немања Стевановић.
18:17 04.08.2022
18' – ГОЛ за Партизан
Стрелац је Квинси Мениг. Лепа акција црно-белих, Фејса је отворио контру, Натхо продужио до Рикарда, а овај искоса са десне стране послужио Холанђанина који је лако погодио мрежу за вођство Партизана. Заслужено.
18:13 04.08.2022
15' – Партизан мало бољи, али без узбуђења
Уводни минути протичу у отвореној игри, црно-бели чешће прете са дистанце, док домаћи држе лопту у поседу.
18:04 04.08.2022
6' – Дијабате загрејао голмана АЕК-а
Још један ударац црно-белих са дистанце, покушао је Дијабате, али без проблема за домаћег чувара мреже.
18:01 04.08.2022
2' – Натхо први запретио
Окушао је ударац Израелац са неких 16 метара по средини, али право у руке домаћег голмана.
17:59 04.08.2022
1' – Почео је меч на Кипру
Са центра су први кренули црно-бели.
17:54 04.08.2022
Томовић стартер за АЕК
У стартних 11 домаћина налази се и искусни српски дефанзивац Ненад Томовић (35). Некадашњи штопер Звезде сигурно ће имати пуно мотива против црно-белих.