Неки нови Арсенал? Славље Тобџија на старту Премијер лиге

© AFP 2023 / Adam DavyАрсенал
Арсенал - Sputnik Србија, 1920, 05.08.2022
Фудбалери Арсенала отворили су нову сезону Премијер лиге гостовањем Кристал Паласу, а Тобџије су уписале прву победу и најавиле можда другачију сезону од онога на шта су нас све навикли последњих година - 2:0 (1:0).
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Арсенал је боље стартовао меч, видело се одмах да играчи Микела Артете желе што пре да постигну погодак и то се догодило у 20. минуту.
Габријел Мартинели се нашао на правом месту и на другој стативи је убацио лопту у мрежу за велику радост свог тима, али и присутних навијача на Селхурст парку.
Имали су касније и једни и други доста шанси, могло је лако да буде још голова, као када је Езе изашао сам испред Рамздејла, али... Није домаћин био довољно прибран.
Зато је Арсенал у 85. минуту решио питање победника, Сака је центрирао, а Гуехи је уписао аутогол и Тобџије су овериле прва три бода.
После добрих припремних утакмица, Арсенал је успешно стартовао нову сезону.
Српски фудбалер Лука Миливојевић ушао је у игру у 75. минуту у редовима Кристал Паласа.