Пикси само трља руке – још један „орао“ ушао у историју фудбала

© AP Photo / Armando FrancaДушан Тадић гол
Душан Тадић гол - Sputnik Србија, 1920, 06.08.2022
Александар Митровић је био фантастичан против Ливерпула са два гола у ремију (2:2), а запажену ролу имао је и капитен репрезентације Србије Душан Тадић који је новом асистенцијом омогућио тријумф Ајаксу и уједно исписао историју холандског фудбала.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Kапитен „Копљаника“ уписао је асистенцију у тријумфу над Фортуном у Ситарду (3:2) у првом колу холандске Ередивизије.
Ајакс је одбрану титуле почео победом после преокрета. Домаћин је на полувремену водио голом Пола Гладона у шестом минуту, међутим, тим из Амстердама преокренуо је ток утакмице у првих петнаестак минута другог полувремена.
Изједначење Ајаксу донео је Тејлор у 48. минуту, већ у 51. било је 2:1 за госте голом Ренша, а трећи гол за „копљанике" постигао је Броби у 62. минуту после асистенције Тадића.
Тим додавањем Душан је постао апсолутни МВП холандског фудбала са 108 голова и 118 асситенција, укупно 226.
Тиме је престигао Дирка Кајта који је до данас био на врху са 225 и кандидовао се за живу легенду холандског фудбала.
Фортуна је у финишу меча ублажила пораз преко турског ветерана Бурака Јилмаза који је овог лета појачао тим из Ситарда.
Подсетимо, Ајакс је троструки узастопни првак Холандије, која 2020. није имала шампиона због пандемије коронавируса.