Орлићи без финала Европског првенства

© Фото : fiba.basketballЛопта Мундобаскета у Кини
Лопта Мундобаскета у Кини - Sputnik Србија, 1920, 06.08.2022
Кошаркашка репрезентација Србије за играче до 18 година није успела да се пласира у финале Европског првенства. Изабраници Владимира Ђокића наишли су на расположену Шпанију и поражени су са 60:38.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Најефикаснији у саставу Србије, били су Лазар Ђоковић са 13, Никола Ђапа са седам и Лука Андрић са шест поена. Превагу на тасу Шпаније, донели су Изан Алмаса са 22, Еди Пинедо са 11 и Аби Гаруба са девет поена.
Велики проблем Орлића на овој утакмици био је сам почетак када су наши млади кошаркаши ушли помало бојажљиво у дуел и допустили Фурији да поведе 12:2.
Генерално се у првом полувремену српски тим ослањао на индивидуалне акције, а Шпанија је играла снажну одбрану па Орлићи нису лако долазили до поена.
Пинедо је правио проблеме Орлићима добром кретњом у нападу, Шпанци су снагом чували рекет и све то је довело до тога да Шпанци имају вођство на полувремену од 31:13.
Заиста је наш тим дао премало поена за првих 20 минута.
Ни у наставку није било другачије, од првог до последњег минута Шпанија је била бољи ривал и заслужено је отишла у финале.
Наш тим ће за треће место играти против пораженог из дуела Словенија - Турска.