Милан Павков - Sputnik Србија

Звезда „одрадила“ Пјуник, свим силама на Макаби!

Фудбалери Црвене звезде нису дозволили никакво изненађење у реваншу трећег кола квалификација за Лигу шампиона. Црвено-бели су савладали као гости шампиона Јерменије Пјуник са 2:0 и укупним резултатом од 7:0 прошли у плеј-оф за елитно такмичење где их очекује двомеч са Макабијем из Хаифе.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Звезда је рутински одрадила ово гостовање, Пјуник опет испољио недисциплину која се осликала у два пенала које је Београђанима на аисистенцију из ВАР собе исправно досудио шкотски арбитар Вилијам Колум и то оба пута после корнера.
Александар Катаи није искористио први ударац са беле тачке у 29. минуту после играња руком Жуниња у свом петерцу, али је зато Гелор Канга у 43, исправио кикс „Магика“ после најстроже казне због потезања за дрес испред гола.
© Фото: ФК Црвена звездаАлександар Катаи
Александар Катаи - Sputnik Србија, 1920, 09.08.2022
Александар Катаи
Тачку на тријумф црвено-белих ставио је Милан Павков поготком у 60. минуту на асистенцију Марка Гобељића. Звезда је рутински контролисала дешавања током целог меча, а домаћин покушао колико је могао да стигне макар до почасног гола.
Имали су играчи Пјуника три добре прилике, два пута је Борјану запретио Јурчић, једном из слободног ударца Кочијук, али је капитен Звезде показао да је у доброј форми.
У сваком случају, Пјуник је прошлост, а Звездина реалност од вечерас Макаби Хаифа.
Иако су Израелци поражени у реваншу са 2:0 од кипарског Аполона, прошли су даље после 4:0 из првог меча на свом терену и представљаће последњу препреку црвено-белима до сна – групне фазе Лиге шампиона.
ПЈУНИК – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:2 (0:1), први меч 0:5
/Канга 43. пенал, Павков 60/
Стадион: Републички.
Гледалаца: 5.000.
Судија: Вилијам Колум (Шкотска).
ПЈУНИК (4–3–3): Бухнев – Жунињо, Гонзалес, Авагјан (од 78. Нахарјан), Братков (од 78. Гарегнијан) – Kочјук, Kоваленко, Харутјуњан (од 78. Ауси) – Јуричић (од 83. Младеновић), Отубанџо (од 62. Радески), Дашњан.
Ц. ЗВЕЗДА (4–3–3): Борјан – Ераковић (од 63. Станковић), Драговић, Милуновић, Гобељић – Канга (од 77. Срнић), Саного (од 43. Митровић), Кангва – Букари (од 69. Мустафа), Катаи (од 64. Бен), Павков.
20:44 09.08.2022
85' – Чека се само крај меча
Све је готово у Јеревану, и једни и други би најрадије да се меч сада заврши.
20:39 09.08.2022
81' – Картонијада црвено-белих
У кратком периоду пожутели су Драговић и резервиста Мустафа.
20:26 09.08.2022
69' – Аполон води са 2:0
Истовремено када и овај меч игра се и реванш дуел на Кипру између Аполона и Макабија из Хаифе. Домаћин води са 2:0, али гости имају предност од четири гола разлике из првог дуела.
20:24 09.08.2022
66' – Борјан сачувао мрежу
Добра прилика за нападача домаћих Јуричића, али је Борјан одбранио шут са 10 метара.
20:17 09.08.2022
60' – Павков погађа!
Одлична реакција високог нападача на центаршут Марка Гобељића са десне стране.
20:08 09.08.2022
50' – Почело је друго полувреме!
Дејан Станковић је извршио једну измену на паузи, уместо Санога на терену је Стефан Митровић.
19:56 09.08.2022
Делије и Јермени у истом тону
Очекивано пријатељски су Јермени настројени према групи навијача Црвене звезде која је допутовала на овај меч. Зато су и истакли транспарент: „Карабах је Јерменија, Косово је Србија“, током првог полувремена.
Карабаг је Јерменија, Косово је Србија - Sputnik Србија
19:48 09.08.2022
45' – Крај првог полувремена!
Сигурна предност за српског шампиона после првих 45 минута.
19:42 09.08.2022
44' – ГОЛ за Звезду!
Канга не греши са 11 метара, мада је голман Пјуника био и на овој лопти.
19:41 09.08.2022
43' – Још један ВАР пенал за Звезду
Установили су асистенти Вилијама Колума даје било повлачења у петерцу Пјуника и то је нови пенал за Звезду.
19:38 09.08.2022
40' – Павков главом преко гола
Улазимо у финиш првог полувремена. Павков је малочас добро скочио на центаршут Букарија с десне стране, али је лопта отишла преко гола.
19:28 09.08.2022
29' – Промашај Катаија!
Сјајно је голман Бухнев прочитао шут Катаија са 11 метара. Остаје 0:0.
19:26 09.08.2022
28' – Пенал за Звезду
На интервенцију из ВАР собе утврђено је да је Жунињо играо руком кодм оне шансе Милуновића и да је пенал за Звезду. И жути катон за фудбалера Пјуника.
19:25 09.08.2022
26' – Милуновић промашио зицер
После корнера лопта је пала на ногу штопера Звезде, али је голман Пјуника мајсторски реаговао и одбранио ударац са некоико метара.
19:24 09.08.2022
24' – Јуричић тестирао Борјана
Окушао је ударац са око 15 метара домаћи нападач Лука Јуричић, али је Милан Борјан био на месту и одбио лопту у поље.
19:13 09.08.2022
14' – Катаи први запретио
Из колена је покушао везиста Звезде са око 17 метара, али је лопта отишла поред гола.
19:10 09.08.2022
10' – Без узбуђења на старту
Игра се између два шеснаестерца на почетку меча, без изгледних шанси.
18:59 09.08.2022
1' Меч је почео!
Са центра су први кренули играчи Пјуника.
18:48 09.08.2022
Десеторица чекају шансу с клупе
На клупи Црвене звезде налазе се следећи играчи: Поповић, Васиљевић, Мотика, Мустафа, Ел Фарду Бен, Станковић, Лековић, Срнић, Митровић, Омоиџуанфо.
17:34 09.08.2022
Добро дошли
Пратићемо директан пренос реванша трећег кола квалификација за Лигу шампиона између Пјуника и Црвене звезде. Меч почиње у 19 часова.