Краљ присвојио Суперкуп Европе

© AP Photo / Sergei GritsАлаба Реал Мадрид
Алаба Реал Мадрид - Sputnik Србија, 1920, 10.08.2022
Фудбалери Реал Мадрида освојили су Суперкуп Европе победом над Ајнтрахтом из Франкфурта од 2:0 (1:0), а стрелци су били Давид Алаба и Карим Бензема.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Ајнтрахт је чак био опаснији почетком утакмице, претио је, али је у веома важном моменту Краљевски клуб стигао до предности.
Касемиро је на веома леп начин проиграо Давида Алабу у 37. минуту утакмице, а овом је преостао лакши део посла, па је тако Реал водио после 45 минута игре.
Можда је та предност могла да буде и убедљивија да је Карим Бензема искористио шансе у којима се нашао.
Оно што је Француз пропустио у првом делу, није у 65. минуту када је у стилу најбољих нападача поставио ногу и осигурао трофеј за Краљевски клуб.