Андреј Барна у полуфиналу Европског првенства

© AFP 2023 / CHRIS CODUTOСрпски пливач Андреј Барна
Српски пливач Андреј Барна - Sputnik Србија, 1920, 12.08.2022
Српски пливач Андреј Барна пласирао се у полуфинале Европског првенства у Риму у трци на 100 метара слободним стилом.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Барна је у шестој од осам квалификационих група заузео друго место испливавши 100 метара за 48,59 секунди, што је било укупно осмо време у квалификацијама.
Србија је у квалификацијама на 100 метара слободно имала још тројицу представника, али они нису успели да се пласирају у полуфинале.
Урош Николић је заузео 30. место (49,73 секунди), Никола Аћин 38. (50,06), а Урош Живановић 67. позицију (52,10).
Андреј Барна - Sputnik Србија, 1920, 26.06.2022
Српском пливачу финале измакло за стотинку, а Спутњику је признао: Био сам љут на спорт и ривале
Најбоље време у квалификацијама имао је Румун Давид Поповићи који је трку завршио за 47,20 секунди, што је нови рекорд шампионата.
Полуфиналне трке на 100 метара слободно на програму су вечерас од 18.33 часова (пренос на РТС 2).
У данашњим квалификацијама наступила је и српска пливачица Нина Станисављевић која је 50 метара делфин стилом испливала за 27,72 секунди и заузела 31. место.