Лука Дончић у дресу Словеније - Sputnik Србија

Дончић моћан, Србија поклекла у продужетку

Кошаркаши Србије поражени су од Словеније у пријтељском мечу у Љубљани после продужетка са 97:92 (17:21, 28:21, 22.23, 19:21, 11:6). Најефикаснији у нашем тиму био је Никола Јокић са 26 поена и 12 скокова, док је на другој страни феноменални Лука Дончић убацио 34 поена.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Нису изабраници Светислава Пешића имали решење за моћног Дончића који је фактички сам победио Орлове убацивши им 34 поена. Никола Јокић га је на другој страни дуго пратио, али је изгубио корак у трећој четвртини када је Пешић решио да га одмори, а ас Даласа убацио чак 15 поена.
Добра ствар је што је наш тим показао ширину у ростеру и остајао у игри током целог меча. Нисмо давали Словенцима да се одлепе на више од пет поена, па смо до самог краја меча били у игри за победу.
Прву четвртину обележила је наша клупа која је донела превагу док се Јокић мучио шутем из игре и са линије слободних бацања. Тројка Душана Ристића омогућила нам је да на прву паузу одемо с предношћу од 21:17.
Другу четвртину обележила је боља игра Словенаца који су без Дончића лако стигли предност Србије серијом од 8:0 уз тројке Јаке Блажича. Међутим, наш тим је играо разноврсно, и преко момака са клупе држао прикључак па је на полувремну било само – 45:42 за домаћина.
У трећој деоници видели смо симултанку Луке Дончића који је за осам минута на паркету убацио чак 15 кошева и подигао публику на ноге, али смо и ту некако пратили ситуацију, и преко Ристића који је убацио своју другу тројку на мечу, за поен добили четвртину (23:22).
У последњу деоницу ушли смо са два поена заостатка, али сваки пут када би се Словенци одлепили на пет разлике, наши момци би брзо вратили меч у егал. На крају је Дончић имао шут за победу, али је остало 86:86 па се отишло у продужетак.
Средином продужетка могли смо да се ослепимо на пет разлике и преломимо меч, али је Недовић промашио за три поена. Није имао свој дан. Словенци су то знали да казне, Влатко Чанчар је првом тројком на мечу преломио утакмицу у корист Словеније 50 секунди пре краја.
У сваком случају, добра партија наших момака која улива самопоуздање. Треба рећи и да је суђење у већем делу меча било домаћинско јер су правду делили Словенци чије су пооједине одлуке изазивале оправдани гнев у редовима нашег тима.
Убедљиво најефикаснији играч сусрета био је, као што рекосмо, Дончић са 34 поена, девет асистенција и шест скокова, а пратили су га у победничком табору Kлемен Препелич и Мајк Тоби са по 16 поена.
У нашем тиму Никола Јокић је био најбољи са 26 поена и 12 скокова уз шест асистенција. Василије Мицић је убацио 17 поена и имао осам скокова, Никола Kалинић 12 поена, Ристић девет, као и Давидовац који је имао и 10 скокова.
Димитрис Итудис - Sputnik Србија, 1920, 17.08.2022
Итудис скратио списак кошаркаша за Србију и Евробаскет
22:33 17.08.2022
45' – Чанчар!
Прва тројка Влатка Чанчара на утакмици, Словенија 50 секунди до краја води са 94:92.
22:30 17.08.2022
43' – Мурић!
Могли смо да се одлепимо на пет разлике али је промашај Недовића за три поена казнио Мурић на другој страни лаганом двојком. Драма, нерешено је 91:91.
22:24 17.08.2022
40' – Промашај! Идемо у продужетке!
Имао је Дончић шут за три поена и победу, али је промашио у последњој секунди. Коначан резултат је 86:86, идемо у продужетак.
22:20 17.08.2022
40' – Мицић!
Опет лаки поени плеја Србије, Орлови имају поен предности (85:84), ушли смо у последњи минут меча.
22:16 17.08.2022
38' – Мицић
Како лепа тројка аса Ефеса и ново изједначење - 82:82.
22:13 17.08.2022
37' – Давидовац!
Сјајна сарадња са Јокићем и повратак Србије у меч. Нерешено је 79:79, тајм-аут за Словенце.
22:09 17.08.2022
34' – Тоби!
Погађа тројку нови кошаркаш Барселоне и Словенци воде са 77:72.
22:04 17.08.2022
33' – Ристић!
Тројка Душана па лаки поени и Србија се вратила у егал - 72:72. Словенци траже тајм-аут.
21:58 17.08.2022
31' – Мицић повређен!
Жесток судар имао је плејмејкер Орлова са играчем Словеније па је морао на клупу за резерве како би му се указала помоћ.
21:54 17.08.2022
30' – Клацкалица!
Воде домаћини на крају треће четвртине са 67:65. Лука Дончић је убацио чак 15 поена у овој деоници, али опет Словенци немају велику предност.
21:50 17.08.2022
28' – Лука у серији!
Разгоропадио се Дончић у финишу треће четвртине, асистира и погађа, већ има 30 кошева, а Словенија предност од 67:63.
21:45 17.08.2022
27' – Егал!
Смењују се у вођству обе екипе. Дончић и Јокић доминирају, а на семафору је 58:58.
21:38 17.08.2022
24' – Дончић!
Не дозвољава Орловима да направе разлику. Тројка за 20 поена и само пола коша разлике за Србију - 53:52.
21:15 17.08.2022
20' – Лоша друга четвртина!
Лоше наши изводе слободна бацања, па је добро што имамо само минус три на полувремену - 42:45. Препелич је сјајном тројком у последњој секунди са девет метара вратио предност свом тиму. Јокић са 12 поена и Мицић десет предњаче у нашем тиму, на другој страни Дончић је најбољи са 15 кошева.
21:11 17.08.2022
19' – Техничка Пешићу!
Нервоза у финишу првог полувремена, наш селектор је кажњен јер се побунио због фаула на Алексеју Николићу. Одлепили се Словенци на 41:38, 27 секунди пре краја.
21:01 17.08.2022
17' – НБА обрачун!
Опустили су рукицу и Дончић и Јокић у овим тренуцима па гледамо резултатску клацкалицу. Словенија сада води са 35:34.
20:56 17.08.2022
16' – Давидовац!
Тројка новог кошаркаша ЦСКА за серију од 5:0 и изједначење - 30:30. Словеначки селектор тражи тајм-аут.
20:54 17.08.2022
15' – Блажич!
Убија нас Јака Блажич за три поена. Наши момци промашују слободна бацања па Словенија води са 30:25 на половини друге четвртине.
20:49 17.08.2022
13' – Муке Орлова!
Јака Блажич, тројка за 8:0 и тајм-аут Светислава Пешића. Словенија води – 27:24.
20:47 17.08.2022