Фудбалери Партизана - Sputnik Србија

Партизан залечио ране покером голова!

Фудбалери Партизана остварили су убедљиву победу у првој утакмици плеј-офа за пласман у Лигу конференција над екипом Хамрона са Малте резултатом 4:1.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Партизан је започео утакмицу у скромном ритму, препустио је иницијативу ривалу, али је успео да искористи све шансе и до 33. минута је имао предност од 3:0.
Голове у том периоду постигли су Рикардо Гомеш у 15, Слободан Урошевић у 25. и Фусени Дијабате у 33. минуту.
У 52. на 3:1 је смањио Метју Гилмије, а коначан резултат поставио је Патрик Андраде у 77. минуту.
Црно-бели су у прву утакмицу у Европи после испадања од кипарског АЕК из Ларнаке започели у несвакидашњем саставу, без Бибраса Натха и са тројицом класичних дефанзиваца.
Тренер Петрић као да је одлучио да препусти иницијативу гостима који су држали лопту у ногама, а Партизан је чекао грешке и намеравао да искористи брзину нападачког трија Мениг-Рикардо-Дијабате.
Тек у десетом минуту Партизан је стигао до прве прилике, претходно је Џони жестоко намучио Саничанина, али су мреже остале мирне, све до момента који је стигао пет минута касније.
Први гол за Партизан постигао је Рикардо после сјајне асистенције Менига, што је значило олакшање за цео црно-бели тим.
Десет минута касније резултат је био дуплиран, Живковић је одлично центрирао, Вујачић је главом проследио лопту у петерац, а ту је најприбранији био Урошевић, капитен Партизана, који је повисио на 2:0.
Већ у 33. минуту Партизан је повео 3:0, севнуо је контранапад после корнера ривала, Андраде је био најбржи после додавања Менига, придружио му се Дијабате, добио је асистенцију и лако затресао мрежу.
Екипа Хамруна је успела да пошаље лопту у гол Партизана у 45. минуту, али је он поништен због прекршаја над голманом Поповићем који је добио ударац коленом у главу.
У другом полувремену ривал је поново задржао лопту, резултат тога је био гол Метјуа Гилмијеа у 52. минуту и то је уздрмало домаћи састав који се потом одлучио да потпуну одбрану.
Неколико прилика за Партизан је пропуштено, а коначан резултат је у 77. минуту поставио Андраде, после дивне комбинације са земљаком Рикардом.
Реванш меч на Малти је заказан за четвртак 25. август.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
22:55 18.08.2022
94' – Крај! Победа Партизана!
Четири гола у мрежи Малтежана су довољно добра залиха за реванш, али тренер Гордан Петрић неће моћи да буде задовољан издањем своје екипе која је била инфериорна у односу на ривала.
Ипак, нишанске справе су биле наштеловане и резултат тога су четири гола у мрежи гостију.
Партизан побеђује са 4:1!
22:52 18.08.2022
92' – Шансе на обе стране
Поповић је најпре одбранио, а на другој страни Живковић је пропустио шансу и за гол и за асистенцију.
Голман Партизана је поново сјајно реаговао, у ситуацији један на један ривалима није дозволио ни шут.
22:51 18.08.2022
90' – Измене у екипи Партизана
Андрадеа је заменио Немања Јовић, Гомеша Никола Терзић, а Дијабатеа Самед Баждар.
22:38 18.08.2022
77' – Четврти гол Партизана!
Патрик Андраде је искористио асистенцију Рикарда Гомеша и уписао се у стрелце. Партизан води 4:1!
22:33 18.08.2022
74' – Слаб ударац Андрадеа
Живковић је одлично центрирао левом ногом, али је Андраде био пренизак за ударац.
22:30 18.08.2022
71' – Штета!
Дијабате је вратио лошу лопту Андрадеу, пропуштена је велика шанса за гол. Уследила је још једна, Рикардо је био изблокиран.
22:29 18.08.2022
69' – Велика шанса за Марковића!
Лопта је из корнера практично ишла у гол, Марковић је покушао да дође до ње, захватио је, али не довољно прецизно.
22:28 18.08.2022
69' – Дијабате је превише чекао!
Добио је сјајну лопту у простор, требало је одмах да шутира, али је оклевао и од свега само корнер.
22:24 18.08.2022
65' – Гости држе лопту
Партизан се брани...
22:18 18.08.2022
59' – Партизан креће у одбрану
Нападача Менига мења дефанзивни везиста Кристијан Белић.
22:16 18.08.2022
57' – Проблеми за Партизан!
Велика шанса за госте, Поповић је срећом одбранио!
22:15 18.08.2022
56' – Партизан се брани!
Нижу се напади ривала...
22:14 18.08.2022
55' – Саничанин умало повредио сам себе!
После интервенције је пао директно на колено и остао да лежи. Срећом, без већих последица.
22:12 18.08.2022
52' – Партизан примио гол!

Лоша реакција црно-белих после центаршута, Метју Гилмије је остао сам у казненом простору и испред Светозара Марковића захватио лопту главом, пославши је у мрежу.

Партизан води 3:1.
22:10 18.08.2022
51' – Дијабате се заиграо
Одлично је прошао крилни нападач Партизана по десном боку, ушао у казнени простор, преварио ривале, али је отишао исувише према голману.
Остаје 3:0.
22:09 18.08.2022
49' – Каква грешка Поповића!
Уместо рукама, голман Партизана је пробао да отклони опасност ногом испред захукталог ривала.
Срећом, без опасности за Партизан због реакције Вујачића.
22:05 18.08.2022
45' – Почело је друго полувреме!
Партизан води 3:0.
21:50 18.08.2022
Полувреме: Голеада у Хумској!
После 45 минута фудбала у првој утакмици плеј-офа за пласман у Лигу конференција Партизан против Хамруна води са 3:0.
21:47 18.08.2022
45' – Поништен гол Хамруна!
Лопта је завршила у мрежи Партизана, Поповић је лоше интервенисао после слободног ударца, испала му је лопта, потом је добио ударац коленом у главу, а затим је лопта ушла у гол.
Судија је поништио гол после консултација са сарадницима.
21:41 18.08.2022
40' – Две шансе за госте
Попустила је одбрана Партизана, повезали су две шансе у истом нападу играчи Хамруна, али без успеха.