Минхеном се орило „Боже правде" – Иванин осмех све говори /видео/

© Sputnik / Лола ЂорђевићИвана Шпановић
Ивана Шпановић - Sputnik Србија, 1920, 19.08.2022
Ивана Вулета, најбоља српска атлетичарка, освојила је златну медаљу у скоку удаљ на Европском првенству у Минхену, остваривши резултат од 7,06, већ у првом покушају, a сада је и добила златну медаљу за свој подвиг.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Орило се „Боже правде“ у Минхену!
Видело се на лицу наше атлетичарке колико јој значи што се домогла европског злата и тако је показала да је Краљица скока удаљ Старог континента.
Немачка репрезентативка Малаика Михамбо остала на резултату 7,03 метра из друге серије што је било довољно за сребро.
Бронзану медаљу освојила је Британка Џезмин Сојерс са 6,80, а друга учесница Србије у финалу Милица Гардашевић заузела је седмо место са резултатом од 6,52.