Никола Јокић на мечу против Чешке - Sputnik Србија

Одбрана мекана, срце храбро – преокрет Орлова против Италијана!

Кошаркаши Србије остварили су победу над Италијом после великог преокрета у пријатељском дуелу у Хамбургу - 90:86.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Мучили су се Орлови, али су на крилима Николе Јокића и Василија Мицића у последњој четвртини успели да дођу до важног тријумфа, посебно због самопоуздања.
Одбрана није била добра, али су срце и карактер на месту. Сјајан преокрет!
Најважнија порука коју је Србија данас пружила је да се не предаје чак и када губи са 15 поена разлике, што је важно пред Европско првенство где ће бити успона и падова.
Када је деловало да ће Србија изгубити, Јокић је повукао, сви остали испратили и Орлови су уписали победу после пораза од Словеније.
Тако ће сутра играти у финалу Суперкупа у Немачкој са победником дуела Немачка - Чешка.
Најефикаснији у нашим редовима био је Никола Јокић са 18 поена, 10 скокова и пет асистенција, а пратили су га Владимир Лучић и Василије Мицић са по 15 датих поена. Код Италијана се најбоље показао Симоне Фонтекио са 25 поена, а Николо Мели је додао 17.
Може се рећи да је било доста добрих ствари у игри Орлова, од учинка капитена Лучића, преко сарадње Мицић са Јокићем и Милутиновим. У негативне ствари могао би да иде дефанзивни скок који није функционисао ни против Словенаца.
Меч сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Горан Драгић и Џими Батлер, кошаркаши Мајамија - Sputnik Србија, 1920, 16.08.2022
Бивши лидер Словенаца: Лука као дан и ноћ – Србији од нас горак укус у устима
20:00 19.08.2022
КРАЈ - 90:86!
Победа Србије!
19:56 19.08.2022
Последњи минут
40’ минут – Калинић прецизан оба пута – 90:86
19:55 19.08.2022
40’ минут – Манион погађа на 10 секунди пре краја, 88:86. Потом је фаулиран Калинић.
19:51 19.08.2022
40’ минут – Погађа Калинић, Србија води 88:85!
19:50 19.08.2022
40’ минут – Јокић доноси поен предност Орловима – 86:85
19:47 19.08.2022
Италијани опет дају тројку
39’ минут – Тонут је сада убацио тројку, Италијани воде 85:84. Драма у Хамбургу
19:46 19.08.2022
Мицић тројком на тројку Фонтекија
39’ минут – Сјајна завршница у Хамбургу, Мицић је одговорио тројком на тројку Фонтекија, Србија води 84:82
19:44 19.08.2022
Јокиииић!
38’ минут – Води Србија после дуго времена – 81:80! Сјајно!
Тројка капитена!
37’ минут – Италијани сада воде само два поена разлике!
19:42 19.08.2022
19:39 19.08.2022
Тројка Јарамаза!
35’ минут – Јарамаз је убацио тројку и сада је само три поена разлике за Италијане – 78:75
19:38 19.08.2022
Јокић за Јарамаза
33’ минут – Одлична акција Јокића за Јарамаза који је само положио лопту у обруч, али опет слаба одбрана и Манион то кажњава.
19:35 19.08.2022
Јокић држи наду
33’ минут – Јокић се труди, игра испод обруча и погађа. Италијани воде 74:67, постоји нада за преокрет.
19:32 19.08.2022
Почела је последња четвртина
31’ минут – Доста промашених зицера на старту последње деонице па у првом минуту није било кошева са обе стране – 65:72
19:28 19.08.2022
Крај треће деонице
30’ минут – После 30 минута игре Италија води 72:65.
19:23 19.08.2022
Јокић погађа, Поцеко тражи тајм-аут
29’ минут – Ево још једног доброг напада и коша Јокића, селектор Италије Поцеко мора да тражи тајм-аут – 64:72.
19:22 19.08.2022
Одбрана Орлова и даље премекана
28’ минут – Мицић је убацио тројку, али Билига превише једноставно пролази до обруча и погађа – 62:72
19:21 19.08.2022
Јокић у првом плану
27’ минут – Никола Јокић два напада заредом завршава испод коша, бива фаулиран и на тај начин Орлови спуштају предност Италијана – 59:70.
19:18 19.08.2022
Фонтекио не стаје
27’ минут – Фонтекио је од првог минута до сада веома расположен да игра против Србије, а то се и одсликава на резултату – 55:70. Дао је 21 поен.
19:14 19.08.2022
Мицићева тројка!
25’ минут – Важну тројку дао је Мицић, али је и даље проблем што Орлови не успевају да одиграју добру одбрану на овој утакмици – 53:66