Млади Делфини у финалу СП – Мађари последња препрека ка злату

© REUTERS / KACPER PEMPELДетаљ са утакмице Србија – Казахстан на Олимпијским играма
Детаљ са утакмице Србија – Казахстан на Олимпијским играма - Sputnik Србија, 1920, 19.08.2022
Јуниорска ватерполо репрезентација Србије изборила је пласман у финале Светског првенства победом над вршњацима из Холандије резултатом 11:7 (3:4, 0:0, 5:2, 3:1).
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Ученици селектора Уроша Стевановића ће се за злато надметати са Мађарима на базену "Милан Гале Мушкатировић" у петак од 20.30.
Србија је после преокрета успела да дође до борбе за најсјајније одличје на Светском првенству у Београду.
Није било лако јуниорима Србије јер су после уводне четвртине имали гол заостатка, док у другој није било погодака.
Ипак, у наставку је Србија "додала гас" и успела је у потпуности да надигра ривала. Резултат треће деонице био је убедљивих 5:2, док је и последња четвртина припала Делфинима - 3:1, а укупан резултат био је 11:7.
Најефикаснији у табору нашег националног тима био је Којић са пет голова, Ковачевић и Станић постигли су по два поготка.