Сјајна Адриана Вилагош освојила сребро на Европском првенству!

© Фото : Printscreen/YoutubeАдриана Вилагош
Адриана Вилагош - Sputnik Србија, 1920, 20.08.2022
Српска атлетичарка Адриана Вилагош наступала у финалу Европског првенства у Минхену у бацању копља и стигла до европског сребра што је историјски резултат!
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Адриана је бацила 62.01м у последњој серији и тако избила на другу позицију иза Ценго! На крају је ту и завршила и са 18 година се домогла великог, великог сребра!
Злато је припало Гркињи Елени Ценго са 65,81, а бронза Барбори Шпотаковој са 60.68 метара.
Вилагош је bila једна од 12 такмичарки у финалу и њој је ово било прво сениорско такмичење.
У првој серији бацила је копље 51,15м, потом 55,14м, док је у трећој серији добацила до 59,64м.
У петој серији Вилагош је стигла до хица 60.32м метара што је у том моменту било довољно за трећу позицију, па се Адриана тако укључила у борбу за медаљу.
На крају није бронза, већ сребро! Постала је најмлађа освајачица медаље у историји бацања копља.
Јасно је да Адриану чека велика, велика каријера!
Када је са 18 година завршила као друга у Европи, како ће то тек изгледати када Адриана буде у пуној снази! Феноменалан резултат!
Медаље за Србију на ЕП у атлетици у Минхену претходно су освојили Ивана Вулета која је освојила злато у скоку удаљ и Армин Синанчевић који је био сребрни у бацању кугле.

Прилику за ново одличје за Србију сутра (19.05) ће имати Ангелина Топић која ће се такмичити у финалу скока увис.