Гори Лондон: Митар голом у 90. донео Фуламу прву победу у сезони /видео/

© Bradley CollyerАлександар Митровић
Александар Митровић - Sputnik Србија, 1920, 20.08.2022
Српски голгетер Александар Митровић донео је прва три бода Фуламу у новој сезони. У малом лондонском дербију популарни „колибари" су савладали Брентфорд са 3:2 поготком Србина у 90. минуту.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Главом, у свом стилу, на центаршут Кевина Мбабуа са десне стране, упорни Митровић је стигао до 99. гола у белом дресу у свим такмичењима. Уједно, до трећег у сезони, на три утакмице за прву победу Фулама у Премијер лиги.
Почели су сјајно домаћи овај меч, преко Бобија Рида и Палиње стигли до лаганих 2:0 после двадесетак минута игре и чинило се да ће рутински забележити премијерну победу у новој сезони.
Ипак, пред одлазак на паузу Норгард је смањио у 44, да би први стрелац гостију Иван Тони у 71. минуту донео изједначење Брентфорду - 2:2.
Српски репрезентативац је и пре поготка одлуке имао неколико изгледних прилика.
Постигао је један гол који је поништен због офсајда у 15. минуту, а голман гостију Давид Раја му је још три пута скинуо зицере на овом мечу.
Најбољу шансу Србин је пропустио у 82. минуту када је шутирао главом из петерца, али је Шпанац на голу гостију маестрално избио лопту у поље.
Ипак, награђен је Митар за упорност на најлепши начин у последњим минутима утакмице.