ЦСКА голеадом стигао Спартак, Зенит нови лидер

© Sputnik / Александр Вильф / Уђи у базу фотографијаФутбол. РПЛ. Матч ЦСКА - "Ахмат"
Футбол. РПЛ. Матч ЦСКА - Ахмат - Sputnik Србија, 1920, 21.08.2022
Фудбалери ЦСКА из Москве забележили су нови тријумф у првенству Русије и изједначили се са градским ривалом Спартаком на врху табеле после шест кола. Нови лидер је Зенит после победе над Торпедом (2:0).
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Армејци су на свом стадиону савладали Ахмат из Грозног у занимљивом дуелу са 4:2, а чак четири поготка пала су у занимљивом првом полувремену.
Милан Гајић поново је заузео стандардно место покрај десне аут-линије у дресу домаћина који је за шест минута стигао до великих 3:0.
Чалов у 29, Набабкин у 33. и Караскал у 35. погађали су мрежу гостију из Чеченије, док је до одласка на одмор Конате у 41. смањио резултат.
Домаћа публика се тргла у 58. минуту када је фудбалер родом са Косова и Метохије Бериша смањио на 3:2, али је сваку дилему око коначног исхода отклонио Медина поготком у 78. минуту.
Споменимо и да Саша Здјелар није улазио у игру на овом мечу у редовима Московљана.
Нови лидер руског првенства је Зенит. Актуелни шампион је на свом терену у Санкт Петербургу победио Торпедо из Москве са 2:0, а голове за тим Сергеја Семака постигли су Сергејев у 85. и Малком у 88. минуту.