Србин и Московљани опет испустили 2:0 на гостовању

© Sputnik / Алексей Филиппов / Уђи у базу фотографијаСлавиша Јокановић
Славиша Јокановић - Sputnik Србија, 1920, 27.08.2022
Други пут у сезони предност од 2:0 није била довољна Славиши Јокановићу и Динаму да се врате у Москву са три бода. Плаво-бели су водили у Нижњем Новгороду, али су на крају једва ишчупали бод са играчем мање – 2:2 (0:2).
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Изгледало је да ће после прошлонедељног тријумфа над Спартаком, Јокановићев тим ухватити залет и почети да побеђује и у гостима, али после правог „фајта“ на овом мечу који је обележило 11 жутих катрона и искључење гости могу да певају.
На полувремену Динамо је водио са 2:0 головима Фомина из пенала у 17. и Тјукавина у 29. минуту, и чинило се да ће ово бити лепо поподне у Нижњем за Московљане јер су доминирали на терену.
Међутим, Калински је у 61. смањио са беле тачке на 2:1, гостујући штопер Фернандез добио два жута за само четири минута и Динаму отежао посао са десеторицом.
Нижњи је од 66. минута и искључења Фернандеза доминирао на терену, стигао је до изједначења преко Стотског у 71. минуту.
Само је присебни голман Шунин спречио домаћина да тотално преокрене резултат и нанесе први пораз Динаму у сезони.
Московљани после седам кола имају три победе и четири ремија, док Нижњи има победу и по три пораза и ремија.