Турска - Србија - Sputnik Србија

Срби јачи од Турака и судија усред Истанбула!

Кошаркаши Србије остварили су невероватно важну победу над Турском у оквиру квалификација за Светско првенство! Саваладали су Турску и тако се осветили за онај пораз из 2010. године. Од плус 21, до драме, па на крају победа Орлова. Страшна утакмица. Велики тријумф - 79:72. Пешићу за рођендан.
Мора се рећи да су судије имале неколико врло упитник одлука, посебно у завршници, али је квалитет на крају превагнуо на страну Орлова.
Много, много важна победа!
Најефикаснији код Орлова био је Никола Јокић са 24 поена и 10 скокова, а по 14 поена додали су Марко Гудурић и Никола Калинић. За Турке је Џеди Осман убацио 22, а Фуркан Коркмаз 18.
Све се решавало у самој завршнии када су Турци машили редом, а Калинић важном тројком решио дуел, уз помоћ Јокића који је погодио у контри и на крају се испоставило најавио тријумф Орлова после промашаја Шенгуна.
Од самог старта меча Никола Јокић дао је тон и звук игри Орлова који су полетели у Синан Ердем Дому и кљуцкали противника који није имао никакво решење.
Јокић је играо у МВП стилу, а Турци нису могли да зауставе њима добро познате Василија Мицића и Марка Гудурића. Ко год да би ушао са клупе, дао би свој допринос.
Када је Никола Калинић погодио тројку са половине терена то је значило да Србија у друго полувреме улази са предношћу од 47:28!
Али, у наставку се све променило, Турска је заиграла боље, мало по мало топила резултат и тако се ушло у драму у последњим минутима.
Из ње је Србија изашла као боља! Сада је одлазак на Светско првенство не тако далека мисија као што је била пре судара са Грцима и Турцима.
Сада су Орлови на скору од три победе и три пораза, исто као и Белгија, Грчка је на 4-2, а Летонија на 5-1.
Меч сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Све вести са Евробаскета пратите у нашем специјалу.
20:57 28.08.2022
КРАЈ!
Победа Србије - 79:72!
20:55 28.08.2022
Последњи минут
Србија води 77:72! Шенгун је промашио два шута, а на крају Јокић погодио у контри.
20:52 28.08.2022
Тројка Калинића!
39' – Колико важна тројка Калинића! Па онда фаул Османа - 75:72!
20:49 28.08.2022
Два минута до краја
38' – Сада су судије донеле врло чудну одлуку и свирали су фаул Јокићу, а онда и техничка... Ово никако није добро.
20:47 28.08.2022
Фаулиран Јокић
37' – Иако је Србија имала само секунд до краја, Јокић је фаулиран и Србија води 72:71.
20:43 28.08.2022
Серија Османа
37' – Сада је Осман повезао пет поена и прави велике проблеме Орловима. А онда и погађа уз фаул – 71:70 за Србију.
Четири минута до краја
36' – Србија води четири разлике на четири минута пре краја, а онда Калинић диже на 71:65. Јако битан потез.
20:41 28.08.2022
Судије у првом плану
35' – Почињу сада судије да буду у првом плану, а то није никако добро када гостујете Турској – 63:69
20:35 28.08.2022
Тројка Гудурића
34' – Много важна тројка Гудурића, стигао је до 12. поена – 62:69
20:34 28.08.2022
Турска се скроз вратила у меч
33' – Водила је Србија 21 поен разлике, али се Турска вратила и сада је на програму драма у Истанбулу – 62:66
20:33 28.08.2022
Тројка Коркмаза
31' – Коркмаз је убацио тројку и сада је само шест разлике, иако је наш тим водио са преко 20 поена предности – 60:66
20:31 28.08.2022
Последњих 10 минута
31' – Почела је последња деоница, Србија има предност од 66:57.
20:26 28.08.2022
Крај треће деонице
30' – Србија води 10 разлике на 10 минута пре краја – 65:55
20:22 28.08.2022
Важне тројке Гудурића и Куриџе
29' – Вратио је Гудурић тројком Србију, а онда је и Куриџа погодио тројку и сада се враћа разлика – 50:63
20:19 28.08.2022
Лучићу техничка
28' – Некако је кренула утакмица у лошем смеру, потребно је да неко повуче ручну – 48:55
20:16 28.08.2022
Десет разлике за Орлове
27' – Серија грешака Србије, не ради скок, пробудила се публика и сада смо упали у проблем – 45:55
20:13 28.08.2022
Турска у серији
26' – Сада се и публика буди, то није добро, а Осман даје далеку тројку и сада је 43:52!
20:09 28.08.2022
Турска се приближава
24' – Серија лоших напада Србије, па је Турска после тројке Махмутоглуа стигла до 38:52
20:08 28.08.2022
Још једна тројка Калинића!
23' – Добра одбрана, а из ње је Никола Калинић погодио нову тројку – 33:52
20:05 28.08.2022
Сарадња Јокића и Мицића
21' – Одмах на старту другог полувремена уследила је добра сарадња Јокића и Мицића – 29:49. Србија води 20 разлике.