Србија у игри за Топ 8 – потопљена Словачка

© Flickr / Geoff ClarkЛопта за ватерполо - илустрација
Лопта за ватерполо - илустрација - Sputnik Србија, 1920, 30.08.2022
Женска ватероло репрезентација победила је Словачку резултатом 9:6 (3:1, 2:1, 2:3, 2:1), чиме је остала у игри за пласман у Топ 8. Неоходно је да Србија у последњој рунди савлада Израел и буде међу четири екипе које ће из групе проћи у нокаут фазу.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Србија је одрадила свој задатак и извукла је поуке после два уводна пораза, укључујући и онај трилер са Француском.
Уписана је веома важна прва победа на Европском првенству у Хрватској. Прва четвртина решена је резултатом 3:1, и она је омогућила изузетно битну психолошку предност екипи за наставак сусрета.
Све вести са Евробаскета пратите у нашем специјалу.
Наставак је донео још један гол Олићеве, док је одбрана била на висини задатка, а на голу је блистала Травар са 11 одбрана.
У стрелце се уписала и Нађа Новаковић за високих 5:2 до одласка на полувреме. Србија је имала само једном играча више, док је Словачка чак пет пута била са играчем више.
Србија је сигурно ушла и у друго полувреме и на крају је успела заслужено да слави резултатом 9:6. Наредни противник је Италија и тај меч је на програму 1. септембра. дпок у последњем колу 3. септембра следи двобој са Израелом.
Управо је тај меч и кључни и у случају тријумфа женска ватерполо репрезентација би могла да се домогне нокаут фазе.
У четрвртфинале ће пласман изборити четири екипе из обе групе која броји по шест селекција.
Србија је тренутно пета на табели, а Словачка последња са три пораза.